Van Deutsche Jugendkraft. De toestand in Duitschland schijnt zich te wijzigen schreven wijde vorige week, inderdaad heeft zich sinds dien veel gewijzigd. Echter op een andere wijze dan wij vermoeden konden. Momenteel zijnde kantoren van Deutsche Jugendkraft door de geheime staatspolitie gesloten terwijl enkele leiders tijdelijk in bewaring zijn geweest. Na verhoor zijn zij echter wederom vrijgelaten. Men verwacht echter dat deze strubbelingen slechts van tijdelijken aard zijn. Zooals thans de toestand is,, kan het niet voortduren. Sedert Januari hebben de katholieke clubs geen wedstrijden meer mogen spelen. De leden mogen de eigen terreinen niet meer betreden en deels zijn deze in gebruik genomen door de Hitlerjugend, die deze op grondige wijze heeft vernield. De kleedlokalen en gebouwen zijn ontzettend toegetakeld, ‘ Van de 55 vereenigingen die D.J.K. in Dusseldorf telt is er slechts één naar den neutralen bond overgegaan en deze mocht toen zij overkwam niet eens zelfstandig blijven bestaan, doch moest onmiddellijk mei een bestaande neutrale vereeniging combinoeren. Het meeste verwondert echter dat de spelers hun vereenigingen ondanks alles trouw blijven. Niet te mogen spelen in katholieke vereenigingen, terwijl de neutrale vereenigingen open staan voor allen en vooral om spelers met goede capaciteiten direct over te nemen, en dan het offer brengen liever niet te spelen dan over te loopen, dat is het wat het meest treft. In Berlijn zijn intusschen de onderhandelingen over de uitvoering van het tusschen den H. Stoel en Duitschland gesloten Concordaat, beëindigd! En naar men meent te weten met voor de katholieke gunstig resultaat. De feiten van de laatste dagen hebben wel bewezen dat de' vijanden van den nieuwen Duitschen staat niet bij de katholieken gezocht moeten worden, doch bij de tegenovergestelde extremistische elementen. Over het spelen van wedstrijden tegen D.J.K. zullen heel zeker nadere berichten volgen. Sport. Dr, Fr. Féron schrijft in Mijn Hoekje van de N. V. Crt.: Het is nog lang niet gemakkelijk om in zijn opvattingen over de sport het ware midden te houden. Daar helpt bijna geen schrijven aan. Ook al komt dat schrijven uit de hand der Kerkelijke Overheid. Onze bisschoppen zouden wel haast moe moeten worden van al het vermaan. En toch zijnde meeste menschen nog lang niet op den middenweg.

UITGAAN?... GOED!... Maar dan ook in DEN HAAG, I naar het gezellige en veelgeprezen WEST-END THEATER I <9 gii Perfecte geluidsinstallatie. Geen reclame-Comfort-Sfeer. Bijzondere tooneelattracties. Exploitatie door de N.V. THEATERMIJ. VAN DE I NEDER LANDSCHE BIOSCOOPTRUST

Ik weet het wel, wijze vaders en moeders, U heeft volkomen gelijk, als u constateert,, dat Uw jongens in dit punt maar altijd verlangen naar meer; dat zij nooit tevreden zijn; dat zij als het ware niet meer bij de familie behooren, wijl zij enkel nog komen voor en verdwijnen na het eten. U klaagt met het recht vaneen profeet, als u vreest, dat de heiligheid van den Zondag onder den voet geloppen gaat worden dooreen vuilen bal; dat de dag des Heeren onder de erge zucht naar sport nog enkel meer een dag van uitgaan en reizen dreigt te worden. U zegt niets te veel, als u met bezorgd hart wijst op al de gevaren, die aan dit reizen en trekken, aan dat competitie-spelen en rennen verbonden zijn. U heeft zelfs volkomen gelijk, als u beweert, dat sommige uitingen van hedendaagsche sport onmogelijk en onder geen omstandigheden goed te praten zijn dat het enthousiasme voor een „Zesdaagsche”, ook in onze kranten, even belachelijk en, helaas, even verkeerd is als die zesdaagsche afbeulerij zelf. En, wat het ergste is, u vreest terecht, dat wij in dit opzicht op een hellend vlak zijn, niet alleen wat den fatalen vooruitgang van het sportleven zelf betreft, maar ook wat de opvattingen aangaat van hen, die beter moesten weten. Maar, goede vaders en moeders, ik geef ook een stukje gelijk aan uw kinderen, aan uw grootere jongens vooral. Ook zij zeggen dingen, die inden grond werkelijk en waar zijn, als zij beweren, dat sport zoo goed doet; dat sport veel beter en veel mooier ontspant dan welke huiselijke spelen ook. Ook zij hebben gelijk, als zij volhouden, dat het ruime voetbalveld met den rollenden en vliegenden , bal, die van zelf verleidt tot loopen en stooten, die den jongen mensch als vanzelf het verdroogde zweet uit de poriën drijft, toch wel mooier en frisscher is dan het enge i

Heeren Bestuurders van Clubs en Bonden, betaalt toch niet te veel voor Uw prijzen. Wij vervaardigen Zilveren Kransen met los blad vanaf f 5,—. Takken vanaf f2,50 Laagste prijzen. Zichtzendingen op aanvraag. Oroofe sort. in Bekers en Medailles. i. Crusfo, Pastoorstraat 15, Arnhem