charmante, hoffelijke wijze van ’n Lap bijvoorbeeld, maar niet op deze manier. .Het is een heel werk om vaneen 2200 man via de adressen de parochies uitte snuffelen en al die cijfers tot een behoorlijk rapport te verwerken. Wij zeggen dit niet om een bedankje te krijgen, maar wijzen op het werk. leder weet dat, ook de heer Emmelkamp. Want ook dié heeft zitting gehad.in een commissie. Kan dus meepraten over werk voor commissies. Want vond het niet bij hem plaats, dat vorig seizoen het jaarverslag der Bcheidsrechterscommissie, waarvan hij de secretaris was, drie maanden te laat gepubliceerd werd? Van iemand, die dus zoo goed kan weten wat voor tijd en arbeid voor commissies vereischt wordt, hadden we afgezien van de blunders, die Wij hadden kunnen maken wel wat waardeering verwacht! En om niemand in het onzekere te laten wie Bs. is, ditmaal mijn volle naam met twee voorletters! huüt.v. L. M. BEEMS. Tijdingen uit Nijmegen, Nijmegen maakte Zondagmiddag een aparte huldiging mede, een ovatie, waaraan duizenden Nijmegénaars deelnamen. Twee Nijmeegsche jongelui, K. Nolet en T. Verbeek, hebben met best gevolg een voetreis naar Rome en Lourdes volbracht inden tijd van eind Januari tot begin Juli. Zij zijn door Z. H. den paus in audiëntie ontvangen en begroet door Z. H, Exc. mgr. Am, Diepen. Heel wandel-Nijmegen dat waren vertegenwoordigers van leden van R.K.N.A.U., N.W.U, en Nijmeegschen Wandelbond hebben hen Zondagmiddag triomphantelijk ingehaald en gehuldigd. Van katholieke sportzijde werd Vooral gewezen op de hoogere bete'ekenis, welke beide Nijmeegsche wandelaars aan hun tocht gegeven hadden: het hoogste kerkelijk gezag eer en onderdanigheid te betuigen. Zij gaven daartoe doel aan hun tocht en zetten hun sportprestatie op hooger plan. Dit streven, dat ook vastligt inde katholieke beweging voor lichamelijke opvoeding, hebben zij waardig geëerd. De jongelui werden namens sport-Nijmegen bedacht met bekers, plaquettes, bloemen, enz. Bijzonder nieuws hebben we ditmaal te melden van Brakkenstein, waar de bestaande vereeniging op gezonde wijze is gereorganiseerd en in nog nauwer contact is getreden tot de rijpere jeugdbeweging. Saneeringsplannen over Beuningen zijn in uitvoering. Het streven om daar T.S.V. en D.S.V. tot een goed geheel te brengen, nadert zijn voltooiing, want eenige oudere D.S.O .-leiders toonen hun taak als jeugd- en sportleider op hooger plante stellen, , Aan Alverna wordt door het kringbestuur gedacht; het wachten is slechts op den wenk van hoogerhand. Onze kring heeft eenige winsten te boeken. Groesbeek krijgt zijn zooveelste club, welke uit neutraal vaarwater naar onze haven zeilde. De nieuweling is welkom. Toch lijkt het ons gewenscht, dat wij dit seizoen eens uitzingen, maar daarna eens uitkijken, hoe de Groesbeeksehe vereenigingen door meer samenwerking tot krachtiger eenheden kunnen geraken. . De Treffers zullen zich daar wel Weten te handhaven. '■f In Nijmegen is U.D.1., dat door outsiders-invloeden in opspraak werd gebracht, gesauveerd. In Millingen, waar M.V.V. gelukkig bloeit, gelijk alle clubs in !t Laag, is inde buitenwijken een nieuwe vereeniging ontstaan, welke zusterlijk samengaat met de andere plaatselijke clubs. _ ..... In Hemen bejuichen wij Hernani weer, de opleving van eender oudste clubs in onzen kring. Zittende oud-spelers nu inde leiding? _ Tenslotte is in Oud-Nijmegen het vroegere S.F.C., zij Automobiel Onderneming Elpeka, Heemstede, Zandvoortsclielaan 6, tel. 26286» Handel in en verhuur van Auto’s, Boxen van £ 10, per maand af, Cano’s en accessoires.

het onder andere benaming, herleefd. Deze nieuwe vereeniging, welke den naam wil aannemen van D(e) H(ollandsche) L(eeuw) waarom geen Geldersche Leeuw? _— staat onder bijzondere protectie der binnenstadparochies van de eerwaarde paters Carmelieten en Franciscanen en belooft in het volgend seizoen met vier elftallen uitte komen. Van Union vernamen wij geen slechte tijdingen; wij laten de mededeelingen liever even bezinken, dan er nu reeds beschouwingen aan vast te knoopen. Het kringbestuur zal het Union-rapport officieel beantwoorden. Vele jongere krachten komen de Union-gelederen versterken. G. P. W. Uit en om de Lichtstad. Inde laatst gehouden vergadering heeft het districtsbestuur de functies als volgt verdeeld; Rector v. lerland, St. Joseph-Ziekenhuis, Eindhoven, voorzitter; C. Hoogenkamp, Budel, vice-voorzitter; C. Vonk, Kalmoesstraat 59, Eindhoven, secretaris-penningmeester, tevens scheidsrechterscommissielid; C. J. M. van Emmerik, Roostenlaan 152, Eindhoven, jeugd- en schooljeugdcompetitie; J. C. M. Vriens, Leenderweg 129, Eindhoven, pers en propaganda; C. Bakker, Locomotiefstraat, Eindhoven, en J. v. Vlokhoven, Best. De heer Bakker blijft als hoofdbestuurslid automatisch lid van het districtsbestuur, terwijl ook de heer Faassen officieel nog lid hiervan is, tot de bondsvergadering van 22 dezer, waar hij aftreedt als hoofdbestuurslid. De regeling vaneen en ander geschiedde, behoudens sanctie van het hoofdbestuur. Het financieele verslag is ondertusschen gereed gekomen en door de kascommissie nagezien en in orde bevonden. Een kort overzicht zal aan alle vereenigingen worden toegezonden. Nog steeds is hangende de kwestie, wie van de tweede naar de eerste klasse van het district promoveert. Blauw-Wit Eindhoven en Vitesse Heere zijn nog steeds kampbelust; beide wonnen van S.V.V. en speelden tegen elkaar tweemaal gelijk. Een beslissingswedstrijd zal dus weer noodig zijn, op onzijdig terrein en laten we hopen bij draaglijke temperatuur. We zijn in het „stille” seizoen. Jawel! Er gaan geruchten, dat die tijd door sommige vereenigingen wordt gebruikt om te trachten anderen clubs spelers af te troggelen. Clubbesturen, weest op uw hoede en signaleert dergelijke dingen zoodra mogelijk. Ook beweert men, dat sommige neutrale vereenigingen willen trachten het verloren terrein te herwinnen en spelers, die bedankt hadden, terug te krijgen. Het mandement van ons episcopaat geeft duidelijk aan, wat onze bisschoppen van R. K. voetballers verwachten, zoodat verdere aansporing momenteel wel niet noodig zal zijn. Vermeldenswaard is wel de groote propagandatocht van R.P.C., Parochie H. Ger. Majella te Eindhoven, naar Westerhoven, waar met 2 elftallen tegen Sparta werd gespeeld. De harmonie van De Jonge Werkman; die den tocht mee opluisterde, heeft ook een actief aandeel in het succes gehad. De zeereerwaarde heer pastoor werd zóó overrompeld door zooveel enthousiasme,, dat hij onmiddellijk bereid was den aftrap te doen. De wedstrijden verliepen vlot. R.P.C. 1 speelde een mooi partijtje, maar kon zijn meerderheid in ’t veld niet in doelpunten te kennen geven, door te weinig lichaamskracht. Einde 3—o voor Sparta. ledere goede sportman uit EINDHOVEN EN OMGEVING bezoekt minstens eenmaal per week een onzer Theaters CINEMA PARISIEN, CHICAGO-, OF REMBRANDT-THEATER