D.H.V.8.-ers weinig aan bod. Wij vroegen hem wat hij er van dacht om tot een Amsterdamsch D.H.V.8.-elftal te komen. De heer Vest voelde daar zeker iets voor om op die manier ook D.H.V.8.-spelers een kans te geven. En tenslotte kwam het gesprek op de tour van The Unity naar Antwerpen. Uiterst geslaagd was deze buitenlandsche trip. Want men had het ook getroffen met deze tegenstanders, die katholiek kampioen van België zijn en een keurig spel ten beste geven. Het zijn spelers vaneen college, zooiets wat hier eenigszins V.I.C. is. Op 26 Augustus a.s. kunnen wij deze heeren zien spelen aan den Wandelweg, want dan is de returnmatch tegen The Unity. Wij zouden onze leiders willen adviseeren eens een kijkje te komen nemen, om te zien hoe het Belgisch spelpeil er zoo vóorstaat en mogelijk ook relaties aan te knoopen. Daarmee was ons gesprek ten einde en heeft men nu ook een indruk hoe het ineen onzer D.H.V.8.-ers toegaat! Bs. Tijdingen uit Nijmegen, * Zondag a.s. spelen wij in Deest Nijmegen—Maas en Waal, zoowel de competitiespelers als de veteranen. Tot lof der Maas en Waalsche vereenigingen zij hier vastgelegd, dat de Maas en Walers dezen dag vrij gehouden hebben van andere vriendschappelijke ontmoetingen. Nu, dat mag ook wel, want wij gelooven dat er onder de hand genoeg gefriendly-gamed is in Maas en Waal. Wij hebben natuurlijk waardeering voor de activiteit der vereenigingsbesturen om de animo er in te houden en de spelers fit te maken door ontmoetingen met sterkere clubs. Maar toch zouden wij willen aanmanen er voor te waken, dat het seizoen niet te lang gerekt wordt. Er moet toch ook eenige tijd overschieten voor zomersporten. Het zou voor onze Maas en Waalsche clubs heusch geen overdaad zijn, wanneer zij zich eens toelegden op athletiekbeoefening voor het volgende seizoen. Athletiek is het aangewezen middel tot verbetering van de techniek en de lenigheid en snelheid der spelers. Te veel voetbal schaadt en verveelt ook. Thans vragen wijde aandacht van de 1.V.C.8.-clubs uit Nijmegen, Maas en Waal, Sommige besturen klaagden reeds over het lang uitblijven vaneen beslissing over de definitieve indeeling voor het komend seizoen. (? Red.) Veel 1.V.C.8.-clubs uit onzen kring zijn voorstanders van een competitie-indeeling in eigen kring; b.v. Nijmegen-Maas en Waal en desnoods Tiel daarbij. Onze clubs voelen niet veel voor lange reizen naar Oost-Gelderland. Trouwens Oost-Gelderland heeft na de drastische degradatiemaatregelen van den 1.V.C.8. tweede klassers genoeg om zichzelf te redden {? Red.). De clubs uit onzen kring moeten nu niet te lang talmen met maatregelen te treffen (? Red.). Laten zij nu op doeltreffende wijze samenwerken. Wij meenen, dat het districtsbestuur desgevraagd gaarne bereid is, de clubs tot een bijeenkomst te halen en zoo noodig onder leiding van het kringbestuur een actie in te zetten, welke gaat inde richting van de gemeenschappelijke belangen onzer kringvereenigingen, G. P. W, G. P. W. is er wat al te vlug bij om crltiek uitte oefenen. De nieuwe indeeling kan toch niet vóór de jaarvergadering gepubliceerd worden. Men kan die spoedig tegemoet zién. Red. Uit Maasbuurt Het moet zonder twijfel waardeering wekken, dat onze kringleiding ook de noodige aandacht schenkt aan onze junioren. Toen men verleden jaar bij het kringbestuur aandrong om de jongeren de. hoop der toekomst niet te vergeten, doch ook hen in het genot te stellen van verplichte wedstrijden onder officieel regiem, toen werd bij het bestuur niet aan eene gesloten deur geklopt. Integendeel, onmiddellijk werden de noodige stappen gedaan en voorbereidingen getroffen, ’t Gevolg was dan ook dat in het voorafgaande seizoen reeds eene jeugdcompetitie plaats had, die in alle opzichten aan de verwachtingen heeft voldaan. En ook dit jaar marcheerde de competitie der jongeren weer naar behooren. In Noord hebben we al al eenige maanden den kampioen inde Mobilia-jongens kunnen begroeten, terwijl Zuid een dezer Zondagen dezen zal kunnen aanwijzen,

In Zuid zijn Jan van Cuijk en De Zwaluw met een gelijk puntenaantal geëindigd, zood., * hier een beslissing noodig is, Zoodra deze bekend is, krijgen we nog den kampioenswedstrijd der benjamins Noord-Zuid! Dan staat voor onze jongeren nog te wachten het groote jeugdtournooi, dat zoowel in Noord als Zuid vanwege den kring zal gehouden worden. Natuurlijk komt er algemeene deelname en wordt dat een prettige wedstrijddag voor onze jongeren! In Vierlingsbeek werd vandaag een dergelijk tournooi gehouden, waaraan acht vereenigingen deelnamen. Uiteen en ander blijkt wel inderdaad, dat onze jeugd in Maasbuurt op wedstrijdgebied niet wordt vergeten. Vandaag rolde in Haps de bal in het missiedoel. Ten bate der missie vaneen Hapschen missionaris werden diverse wedstrijden gespeeld. Het streven van Victoria verdient belangstelling en steun. ! H. L, Uit de Kempen. Er uit!!!! Toe voader, mag ik nou bij dë voetbalclub? Da doe ’k toch zoo gêr, De beene loate 'kapot skuppe, hè snotjong? Mak da ge eweg komt. ’n Flinke robuste jongen. Op school hanteert ie heel aardig maat 4. En nu staat ie voor papa, van wiens toestemming de verwezenlijking afhangt van z’n ideaal; voetballer te worden met ’n echt truitje aan, met echte voetbalschoenen, op ’n echt voetbalveld. En dan niet tegen zoo’n klein balletje, nee, tegen zoo’n grooten, je weet wel. Jongen wat zal ik ’m patsen verkoopen. Heel z’n verlangen straalt ’m uit z’n gewiekste kijkers, De vader, die ’m al in z’n jonge jaren beveiligd heeft tegen gevaren voor z’n lichaam. Als ie vaders pijp pakken wou, kwam vaders vermanende stem; Pas op, kleine aap, die is heet! Als ie wat grooter werd, leerde vader ’m, al of niet hardhandig, dat ie niet over prikkeldraad klimmen mocht, om buurmans appeltjes te bemachtigen, die toch zoo lekker smaakten. En ook nu weer klinkt ’t ijzig uit vaders mond: Oe beene loate kapot skuppe, hè snotjong! Met of zonder recht? Als we zoo eens rondkijken, dan zeggen we tegen papa: Man, je hebt nog al eens gelijk. En dan komt ons weer voor den geest, wat we als toeschouwer bij een wedstrijd eens meegemaakt hebben. ’n Stevige wedstrijd. Forsch maar niet ruw. Beide elftallen belust op de overwinning, ’n Klein manneke weert zich uitstekend. Glad als een aal. Vliegensvlug. Hij verschalkt den keeper van de tegenpartij een keer of drie. Plotseling.... achter me ’n geloei; Stamp ’m k....! Ik kijk 0m.... Twee leden van ’t zwakke geslacht.... Ik probeer ze van antwoord te dienen, maar ik krijg er eenvoudig geen tijd voor: Steek ’m aan ’t mes! En de demon vliegt over ’t veld en keert zich tegen ’t kleine manneke, dat overhoop wordt geschopt. Geniepig, ’n Hoopje ellende ligt nu langs de lijn. ’t Fluitje klinkt. Rust. De man, die misschien te weinig schoppen zelf heeft gehad en dat tekort nu op anderen verhaalt, loopt langs de dames en triomfantelijk komt ’t van z’n lippen: Heb ik ’t ’m dat niet fijn gelapt. Straks nog een paar! Is ’t geen wonder, dat ouders, die overigens misschien heelemaal niets op ’t voetballen tegen hebben, ’n vijand daarvan worden en hun jongens er van afhouden? Clubbesturen! Duldt dergelijke dingen niet. Onderdrukt ze met ijzeren hand. Zoo niet, dan bewerkt ge uw eigen ondergang. Waarschuwt en waarschuwt nog eens en willen ze dan nog niet, een driewerf er uit! er uit! er uit er mee! Je hebt niets aan zulke lui. En verdedig ze zeker niet, als dergelijke menschen van ’t veld gestuurd en gestraft of beboet worden. Houdt ze vooral niet de handen boven ’t hoofd. Ziet op dat punt niets door de vingers. Al kun je ze misschien niet missen vanwege hun kwaliteiten als voetballer, toch zeggen we; er uit er mee! Willen ze zoo graag vechten, dat ze dan maar ’n biljetje eerste klas vragen naar den Grand Chaco, Omver schoppen is toch altijd goedkooper dan kogels verschieten, , De groeten van BOBBIE. ■'