Dioc, bonden en R. K* sportvereenigingen in het bisdom Haarlem, Nieuwe bepalingen inzake statuten. In St. Bavo komt het volgende officieele bericht voor van Z. H. Exc. mgr. J. D. J. Aengenent, bissehop van Haarlem; Wij verzoeken de diocesane sportbonden en R. K. sportvereenigingen voortaan de aanvragen om bisschoppelijke goedkeuring van hun statuten te willen zenden aan den algemeen diocesaan directeur van het mannelijk jeugdwerk in het bisdom Haarlem, Laan Copes van Cattenburch 127, Den Haag, die Ons daarover advies uitbrengt. In deze statuten neme men het artikel over den geestelijk adviseur als volgt op: Tn de statuten van de diocesane honden: „Het bestuur verzoekt Z. H. Exc. den bissehop van Haarlem een geestelijk adviseur aan den bond te willen toevoegen. Deze wordt tot alle vergaderingen van bestuur en leden uitgerioodigd en heeft het recht alle vergaderingen en bijeenkomsten bij te wonen. Inde vergaderingen brengt hij een adviseerende stem uit. Hij kan een genomen besluit schorsen en binnen acht dagen onderwerpen aan het oordeel van den algemeen diocesaan directeur van het mannelijk jeugdwerk in het bisdom Haarlem, als gevolmachtigde van den bissehop. Zijn beslissing is bindend. Hangende dit beroep mag niet tot uitvoering van het betreffende besluit worden overgegaan, alvorens schriftelijk de beslissing aan het bestuur is kenbaar gemaakt. De geestelijk adviseur draagt geenerlei financieele verantwoordelijkheid.” Inde statuten van de R. K. sportvereenigingen: „De vereeniging wordt bijgestaan dooreen geestelijk adviseur, te benoemen door den bissehop van Haarlem. De geestelijk adviseur wordt op alle vergaderingen uitgenoodigd en alle besluiten moeten hem worden medegedeeld. Acht hij eenig besluit in strijd met de katholieke beginselen of belangen, of niet overeenkomstig de bisschoppe- FAM. HOFMANN – VOORDRACHTKUNSTENAARS onovertroffen fam. Progr. v. Vroolijke Intieme Kleinkunst Handweg 55 – Amstelveen (N.H.) – Telefoon 2t3

lijke bepalingen, dan heeft hij het récht zich tegen de uit- ' voering er van te verzetten. Bij blijvend meeningsverschii bestaat beroep op den algemeene sport-adviseur en in laatste instantie op den algemeen diocesaan directeur van het mannelijk jeugdwerk als vertegenwoordiger van den bissehop. Hangende dit beroep is de uitspraak van den geestelijk adviseur van kracht. De geestelijk adviseur draagt geenerlei financieele verantwoordelijkheid.” De diocesane sportbonden en R. K. sportvereenigingen wier statuten in het verleden door Ons zijn goedgekeurd, handelen in Onzen geest, wanneer zij, bij voorkomende gelegenheid met de hierbij gepubliceerde bepalingen rekening houden. "VRAAGT MAHAMA VOETBAL^ KOUSEN Fdbnkddti M. Jansen deWit’s Ö 'vf% Kousenfabrieken H il < Schijndel Jk

Een kiekje van de R. K. Sportvereeniging Oranje Zwart te Amsterdam.