MAART OF LENTEMAAND.

28 Woensdag. Evangelie over het lijden volgens den H. Lucas.

Volle Maan, den 29“ ’smorgens 6 uur 8 min.

29 Donderdag. Witte Donderdag. Dag van Devotie. Evangelie : Jesus wascht de voeten zijner Apostelen. Joan. XIII: I—ls.

30 Vrijdag. Goede Vrijdag. Dag van Devotie.

31- Zaterdag. Paasch-Avond. Dag van Devotie.

dat het Duitsche Rijk sterk genoeg was om niet slechts voor zich zelven den vrede te waarborgen, maar dien ook aan het overig gedeelte van Europa op te leggen.”

En nu moet de K'óln. Ztg., die het uitmuntend vond dat Bismarck niet naar Ganossa wilde gaan, vragen; «worden wij zelfs nog wel genoemd ?”

»Wij weten niet,” zucht het, swat Duitschland in stilte doet voor het behoud des vredes; maar tot nog toe schijnt het zijne pogingen niet met het gewenschte resultaat bekroond te zien.”

Wie zou in 1873 gedacht hebben, dat reeds in 1876 aldus in een lijfblad van Von Bismarck zou geschreven worden. Wat is er nu overgebleven van al het geschreeuw ? Waar is de macht? Waar het sterke zwaard? DeKülnische weet niet eens of Bismarck iets in sritte doet voor den vrede , dus of de man, die zoo hard met zijn zwaard rammelde, toen niemand een woord sprak, nu fluisterend een woord ten voordeele van den armen vrede spreekt. Wat zij echter wel weet, is dat, zoo er in stilte iets gedaan is, het niet gebaat heeft. Men heeft'Bismarck laten.... praten, neen laten.... fluisteren.

En die man zou niet naar Ganossa gaan 1

Ongelukkige, gij zijt aan een der laatste stations ?