OKTOBER OF WIJNMAAND.

Laatste Kwartier , den 29“ ’s middags 2 uur 14 min.

29 Maandag. H. Quintinus.

30 Dinsdag. H. Lucanus. Z. Alphonsus Rodriguez, Belijder der Sociëteit van Jesus.

31 Woensdag. Vigilie. Vastendag voor Allerheiligen. H. WoLFGANGUs , Bisschop en Belijder.

voelt de £öln. Ztg., het wil den oorlog. Daarom zoekt zij naar middelen om de Russen terug te dwingen. »Eene eenzijdige optreding van Duitschland tegenover Rusland zal wel niemand verwachten ?”

Niet? Waarom niet? En het sterke zwaard van Duitschland dan ? En het Drie-keizers-verbond ?

Neen, geen eenzijdige optreding van Duitschland; wij moeten bondgenooten hebben ?

Bomigenooten ? En Bismarck heeft ten aanhoore van geheel Europa verklaard dat hij geen bondgenooten behoefde, dat Duitschlands zwaard sterk genoeg was ?

De Kölnische is alles vergeten. In haren angst denkt zij alleen aan de gevreesde Russen en aan .... bondgenooten.

»Zou het onmogelijk zijn een gemeenschappelijk overleg der andere Mogendheden tot stand te brengen, waarin Frankrijh evenals elke andere Mogendheid eene rol kon spelen."

Ah zoo , mag Frankrijk , liet zoo gehate , verfoeide , vernederde Frankrijk nog een rol spelen? MagnuFranklijk, dat na zijn nederlaag nog zes jaar lang door het overmoedige Duitschland gehoond en gesard werd men denke maar eens aan de Sedanfeesten— nu voor Duitschland de kastanjes uit het vuur gaan halen? Mag het zoo verguisde volk nu zijne laatste hoop eene alliantie met Rusland met eigen hand gaan vernietigen , om Duitschland uit den brand te helpen ?