Werkelijk bevestigde George I reeds weinige dagen daarna het doodvonnis over de graven Nithsdale en Derventwater, later nog over lord Kenmure, en stelde de voltrekking daarvan op den 24“ Februari vast.

Alles scheen verloren; maar in het hart der gravin schemerde toch nog een vonk van hoop. Trouwe liefde heeft een onwankelbaren moed, die zich eerst in den nacht van het lijden in zijn vollen bovenaardschen luister vertoont en daarin de eeuwige sterren aan den hemel gelijkt, die ons steeds vriendelijker beschijnen, naarmate het nachtfloers zich dieper om de aarde spreidt.

IV.

Ecne stoute oiideriieining.

In »de Druif van Jericho” was het bij uitzondering stil en eenzaam. Een helder vuur flikkerde en knapte aan den haard der gelagkamer, weerkaatste zijn rooden gloed op de met donker eikenhout ingelegde zolders en verspreidde eene aangename warmte door het vertrek, terwijl daarbuiten een dikke, koude mist ove.'’ de Theems en in de straten der groote wereldstad hing. Het was tevergeefs dat de nieuwsgierige waardin herhaaldelijk de ronde vensterruiten afveegde, om in de straat te kunnen zien; tegen drie uur werden zelfs de tegenoverstaande huizen onzichtbaar. De goede vrouw nam dus maar plaats bij den haard, waar de corpulente heer des huizes zich reeds lang geleden in een gemakkelijken zorgstoel had neergevleid en onder den behagelijken indruk van stilte, rust en warmte onschuldig was ingedut.

»Jack, hoe is het mogelijk,” zeide de waardin, terwijl zij den slaper eenige malen door elkaar schudde, ïhoe is het mogelijk, zeg ik, dat je vandaag kunt slapen , daar je weet dat morgen de man van onze lieve, edele gravin zal worden terechtgesteld? Voor nog geen