uur geleden heb je zelf verteld, hoe men het schavot op Towei’-Hill reeds oprichtte? Man, heb je dan een keisteen in je borst? Onze-lieveHeer weet, dat mijn hart omdraait en dat ik dien Stanhope en dien anderen de oogen uit het hoofd zou willen krabben, als ik er aan denk! Zoo waar als ik de baas van Jericho

ïben, ik zal van nacht geen oog kunnen dicht doen!” «Zeker, het doet mij ook van harte leed,” zeide de waard geeuwende, terwijl hij zich den slaap uit de oogen wreef. «Bij mijne ziel, het was mij twee vaten sek waard, als ik er iets aan veranderen kon; maar wat men niet kan veranderen, dat moet men laten betijen.”

Er werd aan de deur geklopt; het was miss Evans, die de waardin verzocht om even boven bij de gravip te komen. «Bij de gravin?” zeide de geroepene, «ach God, ik zal haar met geen droge oogen kunnen aanzien 1” Zij schoof hare huif en haar boezelaar recht en volgde miss Evans. Boven gekomen vond zij, behalve de gravin en Cecilia, nog eene andere dame, die zij sedert de laatste weken had leeren kennen als miss Morgan.

Winifrida ging sinds geruimen tijd met een stout overlegd plan tot redding van haren gade om, welks uitvoering zij met even groote omzichtigheid als scherpzinnigheid had voorbereid. Slechts hare vertrouwde en moedige Cecilia was in het geheim ingewijd. Nu had het uur van handelen geslagen. De gravin kon haar plan niet verwezenlijken zonder de medewerking van miss Morgan en van onze wakkere waardin, en zeer terecht had zij ingezien, dat eerst in het beslissende oogenblik de inwilliging daartoe van de beide vrouwen moest worden verkregen. Een vroeger verzoek toch kon tot ontdekking van haar plan leiden of althans oorzaak zijn, dat de vrouwen hij nader wikken en wegen aan het gevaarlijke waagstuk hare medewerking ontzegden. Zij moest ze dus als het ware overrompelen.

Lady Nithsdale verzocht de waardin in zeer minzame woorden pm plaats te nemen. Daarna vertelde zij van de onverbiddelijkheid des konings en hoe hij ondanks