Muidergracht, gesticht den BOn Mei 1774 door Jonkvrouw Cornelia Ehsabeth Occo, voor bejaarde weduwen en ongehuwde vrouwen van de R. K. Godsdienst. Het heeft een eigen kapel. Op Zon- en feestdagen wordt het H. Misoffer opgedragen.

Administrateur: W. N. J. van der Hulst, Keizersgracht 240.

Gesticht van „Van Brienen,”

op de Prinsengracht over de Noordermarkt, gesticht door Aarnoud Jan van Brienen, Heer van de Groote Eindt en Dortmonde, en echtgenoote Sophie Maria van Half Wassenaer, Vrouwe van Stadt, in 1804. In dit gesticht kunnen gehuwde lieden worden opgenomen.

Administrateur: L. E. A. Westerwoudt, Singel 297.

Regenbooos-Liefde-Hofje

in de Tuinstraat, gesticht den In Mei 1806 door den Heer Johannes Baptista van Aerde. In dit gesticht kunnen ook gehuwde lieden worden opgenomen.

Regent: L. C. J. van Ogtrop, Singel 457.

„BRENTANO’S STEUN DES OUDERDOMS” is gevestigd op de Heerengracht b/d Utrechtschestraat en gesticht door den Heer Josephus Augustinus Brentano, in 1821, voor een Burger-Oude-Mannenhnis. Het gesticht heeft een eigen kapel.

Regenten: G. Heydenryck, Heerengracht 288, Mr. J. J. A. L. Beuns, Warmoesstraat 150 enE_. J. Basquin, Ridder der Orde van den H. Gregorius den Groote, Keizersgracht 560.

VREDENBURGH,

O. Z. Voorburgwal bij de Vredenburgersteeg 1 gesticht in 1836 door Anna Helena Teresia Spijker. In dit Burger-Oude-Vrouwenhuis kunnen geplaatst worden vrouwen, die den ouderdom van 75 jaar bereikt hebben en f 800.- storten. Bij uitzondering wordt dit toegestaan aan personen uit andere gemeenten.

Regenten; E. P. Pages, Rokin 44, J. G. van