zoolang zij zijn binnen ons Bisdom, vleesch gebruiken al de_ dagen des jaars, uitgenomen de Vrijdagen van iedere Week, Asch-Woensdag en de drie laatste dagen van de Goede Week.

Onder de benaming van Militairen moeten ook begrepen worden de Marechaussees en de beambten der Bouane, die in actieven dienst zijn.

2. Aan alle Militairen en alle personen van beider geslacht, die op eenige wijze, hoe oolc genaamd, tot de legers van het Koninkrijk der Kederlanden behooren ingeval zij zich bedienen ran de spij- ivelke hun volgens de Militaire reglemente)i worden toegediend, wordt vergund gebruik te maken van vleesch op al de dagen des jaars, uitgenomen op Goeden Vrijdag.

Diegenen, welke meerdere dispensatie in de Vasten-Wet behoeven, moeten zich daarom vervoegen bi] den Pastoor der Parochie, waar zij woonachtig Hjn,, of tijdens de Vasten verblijf houden.

Vastendispensatiƫn

voor het Bisdom Eoermond.

1. Het gebruik van vleesch is geoorloofd op Zondag, Maandag, Dinsdag en Donderdag van elke week, uitgenomen de Donderdag in de Goede W^'eek

Zondags mag men meermalen vleesch eten, maar Maandags, Dinsdags en Donderdags maar eens, en alleenlijk bij het middagmaal.

Op die dagen dat het vleesch is toegestaan, is het verboden vleesch en visch bij hetzelfde maal te gebruiken; de Zondag is daarvan niet uitgenomen, en onder den naam van visch zijn begrepen; Oesters, Mosselen en Kreeften.

_ 2. Wij vergunnen het gebruik van gesmolten vet in de plaats van boter, alle dagen des jaars, uitgenomen de Vrijdagen, Asch-Woensdag, op de drie Quatertemper-dagen in de Veertigdaagsche Vasten en de drie laatste dagen van de Goede Week.