Zie nu daar dien missionaris Ie paard. Hoe fier houdt hij zijne vaan , waarop het woord van Christu*s : « Gaat en onderwijst alle volken zijne zending bekend maakt.

Na de schilderachtig gekleede herdertjes hebben de leden onzer harmonie hunne plaats gekozen Eere dien wakkeren muzikanten, die de hun geschonken gaven zoo ter bevordering van de goede zaak weten aan te wenden. Onder de « klankrijke, opwekkende” tonen der fanfare krijgt de optocht gloed en leven.

Nu komen de meisjes. Het eerst trekt de aandacht St. Jan met het het lamrneke, voorafgegaan door 8 Chineesche meisjes, gekleed als de vrouwen uit het Hemelsch keizerrijk, drie witte Zusters Dominicanessen, en 2 negerinnetjes. De schoonste groep van den optocht is wel: Koningin Elisabeth. Zie ze daa’’, geheel in ’t goud , de historische rozen in den schoot, ’t is waarlijk treffend. Haar gevolg bestaat uit arme meisjes Wel te doen was immers steeds het streven dier heilige vorstin. Na tal van bruidjes, en vele Zusters, (een zeer groot getal congregatiën zijn vertegenwoordigd), komt de Ghinea'-che Koningin , rijdend io staatsiewagen en gevolgd door hare hofdames. Eindelijk volgt de Engelbewaarder, die zijne blanke, reine vleugelen over zijne beschermelingen houdt uitgespreidt. De nationale driekleur sluit den stoet

Zoo samengesteld trekt de optocht door de voornaamste straten der gemeente. Tegen half twaalf komt men weer bij het punt van uitgang, het liefdegesticht, waar de stoet ontbonden wordt.

’s Middags om 5 uur plechtig Lof Na dit Lof wordt eene kleine aanspraak gehouden door een der meisjes, waarop andere meisjes telkens het antwoord geven. D.it treft en velen voelen zich innig aangedaan. Na nog een paar keurig uitgevoerde liedjes Zet zich de stoet weer in beweging en trekt thans door het ander gedeelte van het dorp. Om half zeven is de plechtigheid geëindigd. Dank zij de groote milddadigheid onzer onvermoeide en voor het heil der H. Kindsheid van ijver blakende hoofdtresorierster werd den kleinen eene versnapering bezorgd,