die mij zoo dikwijls gelukt is, maar het was reeds te laat en bet was mij onmogelijk de kwaal, die snelle vorderingen maakte, in haren loop (e stuiten. Toen ik wanhoopte het lichaam te redden , hield ik mij met het heil der ziel bezig. Nooit heb ik een kind in zoo goede gesteltenis gevonden , en ook nooit de genade zoo duidelijk en zichtbaar zien werken. Het was waarlijk eene van natuur christelijke ziel. Het kind ontving het doopsel, alsof het reeds geruimen tijd voorbereid was geweest. Ik geloof, zeide het mij, alles wat gij leert. O, mijn God, dat ik U niet eerder heb gekend! O, God, vergeef mij; ik heb U zoo dikwijls beleedigd. En het deed in het openbaar, met nederigheid en berouw, zijne biecht. Eindelijk, na ons meer gesticht te hebben dan ik het kan uitdrukken, stierf het tegen middernacht en ging zoo bijna onmiddellijk van de duisternis van het heidendom over naar het schitterende licht des hemels. De vader kwam nog juist op tijd, om zijn laatsten blik, zijn laatsten zucht op te vangen. Hij bedankte ons diep bewogen voor onze toewijding en den volgenden dag nam hij de doodkist van zijn zoon mede met het aandenken aan de liefdadigheid der christenen , die voor hem eens de hoofdoorzaak van zijne bekeering kan worden.

Gij ziet het, Hoogeerw. Heer, de H. Kindsheid , die voornamelijk het heil der kinderen op het oog heeft, werkt nog daarbij krachtdadig aan het geluk der ouders. Zoo zal het ook in Europa zijn ; en veel ouders zullen aan de aalmoezen en gebeden hunner kinderen, leden van het Genootschap, kostbare genaden te danken bebben. Deze menigte voorsprekers , die wij ieder jaar naar den bemel zenden , waar geen ondankbaarheid bestaat, vergeten hen niet, die hun dit geluk bezorgd bebben.

Mogen zij ook tusschenbeide komen voor hunne ouders en hun ongelukkig vaderland. Mogen zij het oogenblik verhaasten der bekeering van het uitgestrekte Chineesche rijk. Vol van deze zoete hoop, reken ik altijd op de hulp der gebeden en aalmoezen der godvruchtige leden van de H. Kindsheid, en verzoek