Die wensch zal, als ’t Gode belieft, verwezenlijkt worden. Dit jaar heeft M;?r. reeds het noodige terrein voor een nieuw seminarie aangekocht. Op dit oogenhlik is men bezig het te effenen en toekomende lente zal men er de gehouwen , die plaats zullen bevatten voor veertig studenten, houwen, terwijl het huidige zal veranderd worden in eene kindsheid, wijl de tegenwoordige, die te gelijk moet dienen voor xenodochium , veel te klein is.

Mgr. Olto is een ware studentenvriend. Met de studenten leeft hij , op ben stelt hij zijne hoop. Men kan geen beteren tekst voor zijn doodprentje vinden , geloof ik , dan ; « sinite parvulos ad me venire.” ’t Is uit louter belangstelling voor de studenten, om ze goed te leeren kennen, om eene goede plooi aan bun karakter te geven, dat bij persoonlijk de kleinsten iederen dag een uur lang onderwijst. Hij is ten volle overtuigd, dat er brave inlandscbe priesters, goede catechisten en degelijke schoolmeesters moeten gevormd worden, om met vrucht aan de bekeering der heidenen te kunnen werken, ’t Is daarom , dat hij zoo aandringt op ’t nieuwe seminarie. « Laten wij maar zien dat het gebouw er komt,” zegt bij , en O. L. Heer zal wel zorgen voor ’t getal studenten en hun onderhoud.

In mijn vorig schrijven meen ik UHoogeerw. de dagorde van ons seminarie te hebben meegedeeld, alsook wat mijne blauwbroeken zooal studeeren. Mag ik UHoogeerw. vandaag uitnoodigen eene klas cbineescbe cijferkunst bij te wonen ? ’t Is wel niet heel aantrekkelijk, doch misschien is er het een of ander in , dat UH.Eerw. nog niet gehoord beeft.

Ik zal maar beginnen met te zeggen dat de Ghineezen drie soorten van cijfers hebben , eerstens de gewone cijfers, welke, evenals hunne karakters, in vertikale richting worden geschreven , terwijl achter (beneden) ieder cijfer de waarde wordt aangeduid.

De tweede soort zijn de groote cijfers, welke gebruikt worden voor contracten en andere stukken van aanbelang. Zij