Volgens de jongste opgaven , zijn die Gestichten thans ongeveer 7000 in getal, en bevolkt met 335,000 kinderen.

Waarvandaan komen nu de mlllioenen francs, die tot het onderhoud van zoovele kinderen noodig zijn ? Uit alle katholieke landen. Uoch er zijn er, die door hun edelmoedigheid uitmunten. Van het begin af heeft België, hebben de katholieken van Nederland , Piémont en andere streken van Italië, met Frankrijk gewedyverd in milddadigheid om de inkomsten des Genootschaps voortdurend te doen stijgen. Later voegden zich andere landen bij de eerste, en sommige schenen hunne latere toetreding te willen goedmaken door een des te grooteren ijver, zoodat zij weldra de vorige voorbijstreefden. Zoo stortten dit jaar de katholieken der verschillende landen van het Duitsche Rijk in de kas des Genootschaps 1 millioen 228 duizend fr. , waarvan .577,000 fr. uit Pruisen, 326,000 uit Beieren, 157,000 uit de bisdommen van Straatsburg en Metz, en het overige uit Baden en Wurtemberg. Frankrijk, had in dit zelfde jaar slechts 1,088,000 fr. bijgedragen.

ling van Hem , die aan zijne eigen beulén vergeving schonk en zich nooit anders dan door weldaden heeft gewroken; maar zij doen tevens een uitstekend werk van vaderlandsliefde : immers, zooveel zielen als zij voor het Evangelie winnen, zooveel harten winnen zij ook voor Frankrijk en geheel Europa. Men heeft immers gezien , dat overal waar de jongste gruwelen in Sina gepleegd zijn, de inlandsche christenen zoowel als de Missionarissen het moesten ontgelden, en bij duizenden werden vermoord , niet alleen als kinderen der Kerk , maar ook als vrienden van Europa en van Europeesche zeden en gewoonten. Daarom zal het Genootschap der H. Kindsheid, ten einde naar vermogen de zaak der H. Kerk , der ware beschaving, de belangen van Europa zelf en van Frankrijk in het bijzonder te dienen , blijven voortgaan met zijne aalmoezen zoo mild mogelijk aan de Missiën in alle heidenlanden uit te deelen, maar toch vooral Sina nooit vergeten.