had zij die bediening inderdaad -waargenomen, daar de Eerw. Moeder Rachel Troconi al dien tijd schier voortdurend ziekelijk was en haar het bestuur des huizes opdroeg. Toen zij gekozen werd , telde zij slechts 30 jaren ; er was eene dispensatie van den Paus noodig om de keuze te doen gelden.

Het ware ons onmogelijk, in deze weinige regelen het bestuur dezer goede Moeder te beschrijven of ook maar op te noemen al wat zij in de laatste jaren van haar bewonderenswaardig leven voor de weesmeisjes van de H. Kindsheid gedaan heeft.

Onze Lieve Heer heeft haar ons ontnomen, maar wij hehben het vaste vertrouwen, dat zij ons uit den hoogen hemel hlijft beschermen, bestieren en zegenen. Wij gevoelen, dat haar geest in ons midden leeft, en vol vertrouwen zullen wij het werk voortzetten dat haar zoo dierbaar was, en baar zooveel vermoeienis, lijden en opolfering gekost had. Wij zullen ons steeds meer en meer toewijden aan het welzijn onzer arme kinderen, wel overtuigd, Hoogeerw. Heer, dat de ondersteuning der H. Kindsheid ons niet zal ontbreken.

Gedurende de verschrikkelijke onlusten dezer laatste maanden hebben wij menig bang uur beleefd , en nog weten wij niet of alle gevaar eindelijk geweken is. In alle geval, wij stellen onze hoop op Gods goedheid, en ofschoon men ons herhaaldelijk heeft aangeraden te vluchten, zijn wij vast besloten, wat er ook moge gebeuren, onzen post niet verlaten en in bet lot onzer kinderen te deelen.

Als het Onzen Lieven Heer belieft, zullen wij U, Hoogeerw. Heer, in ons eerstvolgend verslag meer bijzonderheden mededeelen. Intusschen smeeken wij de leden des Genootschaps, over de geheele wereld verspreid, zich dit jaar milder en edelmoediger te betoenen dan ooit, en zich te erbarmen over hunne arme broertjes en zusjes in Sina, die nu schier allen van voedsel en onderkomen beroofd zijn.