uitkiest ? Aan de H. Kindsiieid hadden de lieve kinderen het te danken, dat zij gedoopt waren; in het huis der H. Kindsheid hadden zij den goeden God leeren kennen en beminnen , voor wien zij zoo moedig den dood hebben ondergaan. Het zij ons vergund haar met de woorden der H. Kerk toe te roepen : « Gegroet, gij bloem der Martelaren, die, ’t levenslicht nauw ingegaan, zijt weggeraapt door moordenaren , als rozeknoppen door d’orkaan. Geslachte, teedre kinderscharen, gij, eerstlingoffers van Gods Zoon, speelt aan den voet der hloedaltaren nog argeloos met palm en kroon.

En thans weent de H. Kerk, die teedere moeder, evenals Rachel, doch minder om die harer kinderen die niet meer zijn, dan om die welke haar nog overhlijven, en wier lot veel meer te beklagen is dan dat der onschuldige slachtoffers wier roemrijk uiteinde wij zooeven verhaalden.

Wij hebben hier nog 700 weeskinderen, die aan de willekeur der heidenen overgeleverd zijn ; want dat men ze niet vermoord heeft., komt alleen van de geldzucht harer voedsters. Doch nu moet ik met smart mij zelven afvragen, wat ik voor die kinderen zal kunnen doen als ik in de Missie terug ben : ik bezit niets meer dan de kleeren die ik aanheb, en die ik aan de liefdadigheid van goede menschen verschuldigd ben. Elk kind kost 700 sapeken in de maand, en het is nu al een half jaar dat er niets betaald is. Wat een som gelds voor 700 kinderen 1 En als er niet betaald wordt , zullen de arme kleintjes zeker verkocht of vermoord worden. Waar vind ik het noodige geld ? De Missie heeft ook niets meer, want alles is vernield of geplunderd.

In dezen dringenden nood kan ik niets anders doen, dan Onzen Heer Jesus Christus nederig smeeken, dat Hij de leden van het Genootschap der H. Kindsheid wel doe begrijpen , hoe het vooral hun werk zal zijn de arme kinderen, die nog levend in handen der belegeraars zijn , te redden. Zij zijn verloren, als men baar niet tijdig te hulp kan komen ;