Wij bleven verder nog in de kapel, baden den Rozenkrans en andere gebeden. Toen kwam men mij zeggen dat Pater Odoricus vóór was. Deze zeide mij, dat ik heel het personeel in de kapel moest bijeeni'oepen , omdat hij alle eene laatste absolutie wilde geven. Hij hield eene kleine toespraak in het Sineesch tot de meisjes en de vrouwen.

Hij gaf ons ook verlof om als de soldaten het klooster hinnendrongen , de H. Hostiën ie nemen en ons zelven de H. Communie te geven. (14-)

Een Zuster, die ik gelast had te bed te blijven, hoorde de stem van den Pater, die vrij luid sprak. Verschrikt, springt zij uit het bed en loopt naar het koor. Zij ziet de kapel verlicht en hoort hoe de pater de absolutie geeft. « Wat is er toch gaande?” vraagt zij geheel ontsteld. Zij dacht, dat er misschien eene heiligschennis in de kapel had plaats gehad. Een andere Zuster, die zich ook op het koor bevond, zeide haar; «De Pater geeft de absolutie, omdat wij van nacht misschien vermoord worden.” —« O, is het anders niet?” zeide zij; en na de absolutie ontvangen te hebben, ging zij weer naar bed.

liet bleek later een loos alarm te zijn geweest.,— Nochtans zijn wij niet buiten gevaar , want de sekte doet al het mogelijke om de geheele provincie in oproer te brengen.

‘2Ü Augustus.

Vandaag ziet men overal plakkaten aangeslagen ; de opstandelingen voorspellen, dat binnen zes dagen de vervolging hier zal beginnen. Doch vooral, zeggen zij, moet het hootd vallen van den onderkoning, die de christenen en Europeanen beschermt. Zoo denken zij er over: of Onze Lieve Heer het met hen eens is, zullen wij moeten afwachten. De H. Maagd Maria schijnt ons te willen bewaren, en haar Goddelijke Zoon laat niet blijken, dat Hij de plaats wil ontruimen, want dage-

(14j Brief van Zuster M<' van St. Helena