15. Bergeijk. Het Hof. Door bemiddeling van Mej. Marie Bots van N. N. /5.

16. Udenhout a) voor de vrijgekochte slaafjes /‘is en b) door bemiddeling van den Zeereerw. Heer P. van de Wal, Pastoor, tot vrijkoop van een slaafje / 25.

Bergeijk. 21 Mei. Een kinderfeest bij uitnemendheid is het feest der H. Kindsheid, dat hier heden, zooals elk jaar, met de noodige opgewektheid werd gevierd.

Reeds in den vroegen ochtend zag men de kinderen met blijde, lachende gezichten, opgaan naar het klooster der Eerw. Zusters Ursulinen, om daar ten optocht te worden opgetuigd en opgesteld.

Weldra waren er nu een menigte omgezet in prinsen en kerkvorsten , in paters en nonnen , in Chineezen en negers , en in verschillende waardigheidsbekleeders van hongeren en lageren rang.

Praalwagens, rijtuigen en paarden werden hunne plaatsen aangewezen; tallooze vlaggen , banieren en schilden verhieven zich boven die lange kinderrij , en schonken kleurige en levendige afwisseling aan den stoet, die nu door de gevlagde straat, onder het gelui der klokken , in de volmaakte orde , kerkwaarts trok.

De optocht was verdeeld in 22 groepen , waaronder vooral uitmuntten :

N . 3. De drie Koningen met hun gevolg.

5. De verheerlijking van het Kindje Jesus.

N7. De Keizerin van China , met hare hofdames.

N'’. 8. De Keizer van Giiina.

N". 14. Slavenhandelaars met geboeide slaven.

N'. 18. St. Nicolaas.

N". 22. De pensionnaires, prachtig uitgedost dragende het Beeld van het Kindje Jesus, bloemenmanden enz.

De cavalerie was vertegenwoordigd door 10 poney’s en één