tabak of kleeren.” De brave Roodhuid sloeg zijn liemd voor de borst open en zeide : « Kun jij in mijn hart lezen ?” En toen de andere verbluft antwoordde van neen, hernam hij : « Nu, juist in mijn hart beeft de Zwartrok de geschenken gelegd, die hij mij geefi. Als ik te biechten ga, wascht hij mijn hart in het Bloed van Jesus Christus. Als ik communiceer , plaatst liij Jesus in mijn hart. Uw tabak vervliegt in rook; uwe kleeren verslijten ; maar de giften van den Zwartrok blijven in mij en ik zal ze meenemen naar den hoogen Hemel van den Grooten Geest.” Uit schoone antwoord bracht de Missionarissen zelven in verbazing ; het toont, hoe God aan de kleinen en nederigen openbaart, wat liij voor de hoovaardigen verborgen houdt I

Soortgelijke feiten komen herhaaldelijk voor; men begrijpt dan ook licht, waarom wij die brave wilden zoo van harte liefhebben, en waarom wij ons voor nen tot bedelaars maken. De Heilige Geest doet in hunne zielen waarlijk wonderen van genade.

De kinderen onzer scholen zijn bewonderenswaardig om hunnen ijver en worden kleine predikers die meer dan eens op de weerbarstige gemoederen hunner ouders de overwinning behalen. « Vader,” zoo sprak een stervend kind tot een ouden heiden, «ik zie wel, dat gij mij niet liefhebt, want gij wilt niet met mij naar den hemel gaan om God en de H. Maagd te zien.” «En wat moet ik daarvoor doen ?” vroeg de vader, in zijn hart getroffen. « Gij moet n laten onderwijzen door den Zwartrok , bidden en het water des gebeds ontvangen , dat de ziel sterk maakt.” «Ik beloof het u,” zei de oude man , terwijl hij in snikken uitbarstte. En hij hield woord. O , die menschen houden zoo veel van hunne kinderen !

Welnu , die kleine apostelen vragen om brood. Wie zal bun de kruimelen zijner tafel weigeren ?

-Als een gering blijk van erkentelijkheid voor hetgeen men voor die kleinen zal doen, beloof ik persoonlijk een jaar lang