elke maand eene heilige Mis te lezen voor allen, die tot dat doel een aalmoes, hoe gering ook, aan het Genootschap der H. Kindsheid zullen schenken. Daarenboven zal ik de Mis van den eersten Vrijdag der maand opdragen voor de schenkers van 25 fr., en een jaar lang in elke H. Mis een Memento houden voor allen die aanzienlijker giften zullen schenken.

Ik vertrouw dat deze blijken van erkentelijkheid mijnerzijds het voorspel en het onderpand zullen zijn der belooning, beloofd aan hen , die zich over Onzen Heer Jesus Christus in den persoon der kleinen , armen , lijdenden en verlatenen zullen ontfermd hebben; welke belooning geene andere is, dan het bezit des Hemels en der eeuwige zaligheid.

Moge de Onbevlekte Maagd Maria haren zegen uitstorten over deze nederige smeekbede gericht tot de leden en vrienden van het Genootschap der H. Kindsheid.

Ter liefde Gods, als ’t u belieft, eene nieuwjaarsgift voor de arme Indianen 1

j- Adelardus, Oblaat van M. Onbevl.

Aartsbisschop van S‘ Boniface.

Brief van den E. P. Cahill, Missionaris, aan Z. D. H. Mgr. Adelard Langevin.

School van St. Antonius van Padua, Portage-du-Rat, (') 20 Maart 1901.

Monseigneur ,

et zal u ongetwijfeld aangenaam zijn te vernemen, dat ik gisteren, terwijl men ö. D. H. te Saint-Boniface plechtig huldigde, bezig was een heel gezelschap kleine

(*) Portage heet bij de Ganadeesche stroomen eene vernauwing, ondiepte of eene plaats waar om eene andere oorzaak (b. v. een waterval) de vaart een poos moet gestaakt worden.