Brieven van katholieke negertjes uit Togo. (Duitsch West-Afrika.)

Bij gelegenheid van het zilveren feest der stichting van het Missiehuis te Steyl hehben eenige jongens der Togo-missie (door de Missionarissen van Steyl bediend), zeker wel van verschillende klassen, aan den Hoogeerw. Pater Superior-generaal gelukwenschen gezonden, waarvan enkele onverbeterd in den Herz-Jesu-Bote van Steyl zijn opgenomen. Hieruit vertalen wij de volgende, zooveel mogelijk het eigenaardige Neger-Duitsch in gebrekkig Nederlandsch nabootsende. (N.B. Behalve hun eigen taal leeren de jongens Duitsch en Engelsch.)

Lomé, d. 5. 8 (5 .Augustus) 1000.

Hoogeerw. Pater Superior-generaal , Lieve Vader,

Wij hebben van het Jubelé’s feest van ’t Missiehuis te Steyl gehoord. Dat heeft ons zeer verblijd, dat Onze Lieve Heer door U dit huis der zielen heeft gesticht. Het Jubelé van uw Missiehuis is een blij feest van de vijf vleugels der wereld, op het welk allen vlijtig de Drievuldigheid moeten loven en danken. Wij hebben lust om hij de viering van dit feest te komen, opdat wij met alle bewoners van dit Missiehuis den Heer voor zijne barmhartigheid danken kunnen. Maar wij kunnen niet samen komen. Wijl de weg tusschen Afrika en Europa zeer lang is. Daar wij niet hij U kunnen komen, daarom schrijf ik U dit briefje in naam alle jongens om U te danken.

In het jaar 1896 hadden de Paters Bücking en Hoffman mij in het Missiehuis te Lomé gehiacht. Daar heb ik veel schoons van den waren God gehoord. Pater Hoffmann had mij gedoopt: en ook naar Europa gebracht in hetzelfde jaar.

Wij verzoeken U en alle leden van deze woning, voor