Beschrijving van het Missiën terrein.

Lomé , d. z. VIII, 1900

Hoogeerw. Heer , Superior-generaal,

Het bevalt mij zeer, een beschrijving van bet Missie-terrein ü te schrijven. In het yaar 1897 na den dood van Zuster Bernada zijn de Paters van bet oud Missiehuis naar het nieuw gegaan , later toen stierf Pater Hofï'mann op den 15 Mei in hetzelfde yaar 1897.

Het nieuwe Missiehuis ligt fusschen de Bremerstraat ten Noorden en de Hamburger- ten Zuiden en tusschen F. en A. Schwanzy-factory ten Westen en Kadawo-buis ten Oosten. Zij hebben bet van Otto Walbrecht gekocht. Het terrein is ongeveer 74 voet lang en 54 voet breed. Daar zijn op het terrein 6 gebouwen , eene waar de Paters in wonen, tweede de kleine school, en naast de kleinen school ten Zuiden is de kerk, en in den anderen kant ten Oosten is de groote school , en buis voor Missie jongens, daar naast wordt de nieuwe kerk gebouwd. In den tuin bij de kleinen school is een kokes-noot boom die brengt veel noten , en achter de kerk bij Hamburger straat is er ook een, en in den plaats waai de nieuwe kerk gebouwd wordt, zijn nu vele kokos-noot boom die brengen veel noten elk yaar, daar zijn ook 7 Groote hoornen op bet terrein. Te Lomé wonen 4 Zusters, 3 Paters en 1 Broeder, wij bidden God dat Hij moge U meer lang houden en ons veel Paters, Broeders en Zusters zeinden, zoodat zij kunnen ook ver bet bosch in gaan, en de bosch menschen ook christen worden.

Vele groeten aan allen in het Missiehuis te Steyl.

Uw trouwe Peter Z. Tamaklo.