zijn. Wat verderop zijn er een twintigtal bezig met naaien stikwerk op Chwatow-doek, dat wij verkoopen aan Europeesche dames en ook aan onze Fransche zeelui, die gaarne zoo iets naar huis ten geschenke zenden. Achter uit de zaal kijken ons de hloemenmaaksters aan, terwijl zij bezig zijn ijzerdraad te omwikkelen voor bloemstengels. En wat een mooie bloemen hebben zij al klaar op tafel staan ! Het is ot het een levend bloemperk is.

Hetgeen met dergelijk werk verdiend wordt, te zamen met de stuivertjes, die gij, lieve kinderen , ons toezendt, dient om al die verlaten kinderen te voeden , te onderhouden en christeiijk groot te brengen. O, duizendmaal dank voor uwe milde liefdadigheid ! God beloone u in rijke mate voor al hetgeen gij aan deze misdeelden volgens de wereld Ie zijner liefde doet.

In de maand Januari hebben twaalf dezer kinderen voor bet eerst in de H. Communie haren Heer en God ontvangen, Hem die de jeugd verblijdt en in onschuldige harten zijn behagen vindt. De voorbereidingsretraite werd voor haar gepreekt door den oudsten onzer Missionarissen, die in dit deel van Sjang-tong sinds meer dan 25 jaren het Evangelie verkondigt. Deze goede Pater (zijn naam is Eugenius) wordt als een heilige beschouwd. Gedurende de vreeselijke onlusten heeft hij zijne kudde geen oogenblik verlaten; en de Sineezen zeggen, dat overal waar hij was, de oproerlingen niet voorwaarts konden rukken en door eene bovennatuurlijke kracht weer houden werden.

Heel het weeshuis wilde de retraite bijwonen. Onze Eerw. Moeder echter had de kleintjes er buiten gehouden, die toch van de toespraken niets zouden verstaan hebben. Maar daar kwamen de guitjes tegen op: zij moesten en zouden retraite houden, zoo goed als de grooten. Moeder liet haar dan eene kleine retraite geven door de Zuster Overste van het weeshuis. Wat die haar allemaal gezegd heeft, weten wij niet; maar