andere meisjes der H. Kindsheid en.... werkelijk-hlinde kleinen. Zooals de lezer wellicht weet, bevinden zich te Grave, hij de Fraters en Zusters, R. K. Gestichten voor mannelijke en vrouwelijke blinden. Welken verassenden aangenamen indruk maakte de jongens-afdeeling, geopend door St. Willihrord te paard en waarin nog een zevental kleine paarden werden opgemerkt, bereden o. a. door twee mandarijnen, door een herdervorst, omgeven van herders in sierlijk-honte kleeding, door een slavenhandelaar, een karavaan slaven voor zich uitdrijvend, door den keizer, omgeven van lakeien , wapen- en lansdragers, enz.

Vooral onuitputtelijk in bewondering was men over ’t slotnummer: Z. H. den Paus, in zacht-glanzend wit gewaad, voorafgegaaji door zouaven, de pauselijke insignes dragend en omstuwd door de verschillende rangen der geestelijkheid, priesters-missionarissen , bisschoppen , kardinalen , door lakeien en edelwacht. ’t Was waarlijk niet te verwonderen , dat de kinderen zich gelukkig gevoelden in hun vreemde costumes, met de verschillende rollen, die zij te vervullen hadden en waarvan hier slechts enkele werden opgenoemd; evenmin te verwonderen, dat de tevredenheid toenam hij de gulle tractatie ’s namiddags. Ook de ouderen van dagen waren hoogst voldaan de blijde toeschouwers geweest te zijn van ’t heerlijke kinderfeest; ingenomenheid en ijver voor ’t schoone Genootschap waren opnieuw opgewekt en vermeerderd. Oprechte hulde en dank zij daarvoor gebracht aan den Zeereerw. Deken Sprangers, die door zijn invloedrijk woord en opwekking de geestdrift voor die jaarlijksche plechtigheid weet levendig te houden, de werkzame zelatricen en thesauriester, de Eerw. Fraters en Zusters vooral, die zich zooveel inspanning en moeite getroosten, om telkens opnieuw dit feest meer luisterrijk en grootscher te doen zijn. Moge voor hen allen het loon wezen de milde zegeningen van den groeten Patroon des Genootschaps 1

Woemel 4 Juli. leder jaar, als onze Lieve Heerke maar mooi weerke geeft, trekt hier de Kindsheid in plechtigen op-