want het getuigt, dat de kleine tot het ware leven herboren is.

Welk is het derde levensboek ? ’t Is het boek der sterfgevallen, een levensboek bij uitnemendheid, waarvan de bladen soms zeer spoedig worden gekeerd onder den adem van den Algoede, die deze cherubijntjes aan de aarde wil ontrooven.

Inderdaad groot is het getal dier gelukkige meisjes, die na enkele maanden, na enkele dagen, ja zelfs na enkele uren hare oogen sluiten voor de aarde om in den hemel te ontwaken.

In het huis van Palakai werden in de laatste zes maanden 32 sterfgevallen geboekt.

Duizendmaal gezegende engeltjes ! Jammer dat gij zelf den lof niet kunt uitbazuinen van het werk der H. Kindsheid ! Hoe zoudt gij het doen liefhebben, en dat tot meerdere eer van God en tot welzijn van ontelbare kinderen, die nog dagelijks ter dood worden overgeleverd en beroofd blijven van het hemelsch genot.

Onder al de lievelingen Gods treffen wij er aan, die het voorwerp zijn geweest van eene nog meer uitschijnende voorliefde.

Dierbare weldoeners, vrienden der H. Kindsheid, deze laatste maanden heb ik enkele gebeurtenissen aangeteekend, waarin de werking der goddelijke goedheid op bijzondere wijze uitstraalt.

In januari 1.1. kwam Pater Cyriel van Lantschoot mij met blij gelaat vertellen: „Ik heb daar zooeven een weesje gedoopt.” „Zoo ?” „ja, op mijn kamer, met het water uit mijn kan, want er was zeer veel haast bij.”

Dan weer verneem ik, dat zekere christen, Tjang-San genaamd, uitgegaan om zijn stookvoorraad op te doen, in het hooge gras, ver van huizen en wegen verwijderd, een kindje gevonden had, pas eenige weken oud en op het punt van te sterven. Haastig raapt Tjan-San het schaapje