Over de vorderingen, door het werk der H. Kindsheid gemaakt sedert zijne oprichting tot 1895.

Enkele maanden na de stichting van het Genootschap had de H. Kindsheid reeds eene som van 2,300 franken ingezameld, welke werd verdeeld onder de Apostolische Vicarissen van Sina. Van af den beginne streefde men er naar, het doopen, het vrijkoopen en het opvoeden der heidensche kinderen te bevorderen.

Zeker waren er moeilijkheden te overwinnen, vooroordeelen te doen verdwijnen, angsten te verdrijven, toch werd het nieuwe werk spoedig voortgeplant.

Het jaar zelf zijner stichting werd het gepredikt in België, Holland, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Engeland en Amerika, en in verschillende plaatsen dezer landen opgericht. Sinds 1845 telde het leden in Oostenrijk, Zweden, Brazilië en Duitschland. Bij de ontvangsten van 1846 staan vermeld : het Groot-Hertogdom Baden, Spanje en de Vereenigde Staten. De aalmoezen ingezameld van 1849 tot 1851, tot een bedrag van 450.000 franken, kwamen gedeeltelijk van St. Petersburg, Gonstantinopel, Santiago, Peru, Mexico, Griekenland, Turkije en Afrika. Eindelijk in 1856, in welk' jaar al de bisdommen van Frankrijk hunne bijdragen aan den Gentralen Raad opzondén, ondersteunde het Genootschap 40 Missiën, waaraan het 760.000 franken uitdeelde.

Zijn deze snelle vorderingen vooral te danken aan de edelmoedigheid der katholieke jeugd, wij schrijven ze ook grootendeels toe aan de kloosterlingen aller landen, die van het begin af als voortplanters van het werk der H. Kindsheid zijn opgetreden en nog heden ten dage de onmisbare helpers zijner medeleden gebleven zijn.

Onder de Paters noemen wij : de Minderbroeders, de Predikheeren, de ongeschoeide Karmelieten, de Jezuïeten, de Lazaristen, de Congregaties der Buitenlandsche Missiën te Parijs, Milaan, België, Duitschland, Holland en Enge-