riep. Aan u allen, dierbare kinderen, aan de kleinsten zoowel als aan hen die het geluk zullen hebben aan de Tafel des Heeren neder te knielen, doe ik een dringend verzoek en vraag uwe gebeden voor ons schoon Genootschap.

Luistert eens naar een trek uit het leven van een kerkleeraar, den H. Alphonsus de Liguori, Bisschep van St. Agatha der Gothen, in de provincie Napels, in 1787 overleden.

Een Italiaansche dame had een nichtje, dat zeer verlangde Ons-Heer te ontvangen, nadat het gehoord had van zijne wezenlijke tegenwoordigheid op onze altaren. Zij verzocht die Qunst aan alle priesters die zij ontmoette. Een jeugdig priester stond haar op zekeren dag die gunst toe. De tante hierover ongerust, en vernemende dat niet ver van hare verblijfplaats, eene stad van Midden-Italië, een zeer verlicht en geleerd bisschep was, besloot hem over die zaak te raadplegen ten einde te vernemen of het den goeden God wel behaagde, dat het kind op zoo’n jeugdigen leeftijd communiceerde.

Waarom niet, antwoordde de heilige, is ’t niet veel beter de H. Communie te geven aan dien engel, dan aan zoovele koude of lauwe christenen. Hij richtte zich vervolgens tot het kind en toen hij merkte dat het goed onderwezen was, beval hij het verschillende zaken aan, maar vooral, veel voor de arme zondaars te bidden. Hoevele kinderen, zoo door Jezus bemind om hunne onschuld en hun goeden wil, zullen dit lezen 1 Dat zij toch veel bidden voor het Genootschap der H. Kindsheid, voor die duizenden kinderen der ongeloovigen die zij door hunne liefdegiften bijstaan, dat zij bidden voor al degenen die zich met zooveel ijver in onze missiën opofferen. De kinderen tot deze intentie laten bidden en communiceeren is wel de krachtdadigste aller aalmoezen. Zoudt gij ook niet gaarne, dierbare kinderen, uwe kleine beschermelingen willen doen deelen jn uw vreugde bij den kerstboom en in uwe geschenken ?