BAGDAD.

Uittreksel uit een brief van den Eerwaarden Pater Leon Michel, Superior der Missie van de Carmelieten te Bagdad aan Mgr. Charmetant, over de schooi voor blinden.

MONSEIGNEUR,

Ik móet een plicht van dankbaarheid vervullen jegens de lezers van uwe Annalen. Een jaar geleden hebt Gij de goedheid gehad eenige bladzijden, die ik U over onze scholen voor blinden van Bagdad schreef, openbaar te maken : zij hebben eenigen uwer lezers getroffen, die door liefde daartoe aangezet, U hunne giften voor die instelling van liefdadigheid toevertrouwden. Het is mij hoogst aangenaam hen daarvoor te danken en hun te melden dat wij in staat zijn gesteld door hunne vrijgevigheid, de inrichting van onze school te kunnen verbeteren.

Ik had aan uwe lezers gevraagd, mij voor mijne dierbare blinden te helpen aan eene Zuster der Presentatie, ten einde ze te bewaken en hun alle soort van zorgen te wijden. Die wensch is heden vervuld. Zuster Marie schenkt zich geheel weg aan het werk der blinden. Zij waakt over het onderhouden van het reglement, deelt de postjes uit, houdt een waakzaam oog op den aankoop der inkomende goederen, op den verkoop der vervaardigde voorwerpen, houdt den moed in hare pleegkinderen en weet eene gulle vroolijkheid gaande te houden, die voor de blinden vooral noodzakelijk is en het geluk van hun leven uitmaakt. Die arme blinden zijn thans dan ook waarlijk gelukkig, en hun plichtgevoel, hun handel en wandel, hun getrouwheid aan al hunne plichten, hun ijver voor het gebed en het werk zijn voor hen die ze aan ’t werk zien, een waar genot. De Zuster draagt ook zorg voor de slaapzaal, de kleeren.