zieltjes, die eenige maanden geleden nog heidenen waren, getrouw blijven aan den God der Eucharistie, die zich aan hen tot voedsel schonk en eveneens door hun gebed en goed voorbeeld de apostelen worden van Jezus, die hen zoozeer heeft liefgehad 1

Verder houdt de beweging tot bekeeren nog altijd aan. Soms schijnt het stil te worden en dan komen er wederom in eens veel bij. In één maand hebben wij eens 300 katechumenen bijgekregen. Schoone voorbeelden van bekeering zou ik kunnen aanbalen. Wij bidden en blijven vol hoop.

EUROPA.

ELZAS.

Straatsburg. De almanak der H. Kindsheid voor den Elzas bevat een artikel van den Eerw. Heer Schmidlin, Secretaris van het bisdom Straatsburg, over de H. Kindsheid.

De schrijver begint met een vergelijking tusschen de H. Kindsheid en den beroemden kruistocht der kinderen in ’t jaar 1212.

„Toen na hun terugtocht uit het Heilige Land, de helden der eerste kruistochten aan hunne kinderen en kleinkinderen vertelden van hun verre omzwervingen, van hun roemrijke daden voor de bevrijding van Jeruzalem, ontvlamden de harten dier kleinen van dezelfde geestdrift voor de zaak van God, en toen later gansch het Westen weerklonk van de smartelijke tijding, dat het H. Graf weder in de handen der ongeloovigen was gevallen, namen ook de kinderen van Frankrijk en Duitschland het kruis aan. Niets kon hen weerhouden. Men zag toen het wondervolle schouwspel van twee kinderlegers, die naar het Oosten vertrokken; het eene, bestaande uit 20.000 jeugdige Duitschers, aangevoerd door een generaal van 10 jaar, Nicolaas genaamd, het andere uit 30.000 kleine Franschen onder