De vrouwen rocken zelden een pijp; ze hebben liever een cigarette, maar het gebruik daarvan hebben ze hier geleerd ; want in haar eigen land rocken ze nooit; men acht dat daar als in strijd met de vrouwelijke bescheidenheid, een opvatting, die nog zoo dom niet is.

VAN DEN MISSIONARIS PATER ALFONSUS.

De Zeer Eer waarde Pater Alfonsus Verkuil, een Hollander van gehoorte, is reeds veertig jaren missionaris in China. Daar, aan het ander einde van de wereld, bij een vreemd en heidensch volk, heeft hij het grootste en beste deel van zijn leven besteed om van bijgeloovige afgodendienaars, oprechte Christenen en kinderen Gods te maken, ’t Is nu hij na dertig jaar geleden, dat hij door zjjn bisschep gezonden werd naar een dorp, waar nog slechts een vijftigtal van de inwoners Katholieken waren. En thans is niet alleen in dat dorp de verhouding omgekeerd, zoodat er nog ternauwernood vijftig heidenen gevonden worden, maar ook heeft hij in al de omliggende, aanvankelijk geheel heidensche dorpen tal van hekeeringen gemaakt. Honderden kinderen, die door hun ontaarde heidensche ouders wegens ziekte, lichaamsgebrek of armoede barbaarsch waren weggeworpen, heeft hij opgenomen en liefderijk verzorgd. De kinderen eenmaal groot geworden, zijn de trouwste helpers van den missionaris. Door hun voorbeeld en hun omgang vormen zij de aanleiding tot talrijke bekeeringen. Zoolang ze nog klein zjjn, bewijzen ze den pater ook al menigerlei dienst. Zoo zien we er op nevenstaande plaat b. V. een, die de H. Mis dient. Den Pater de Mis te mogen dienen, is de hoogste eerepost die zoo’n Chineesche jongen bereiken kan. Trouwens de pater kiest daarvoor slechts de