Z. H. voorkwam den Directeur-Generaal, door een vriendelijk en geestig woord, dat Z. H. richtte tot den onder-postulator van de zaak van Zuster Theresia van het Kindje Jezus. (Ook dat is Mgr. De Teil.)

Vervolgens aanhoorde Z. H. met een glimlach de dankbetuigingen van Mgr. De Teil. Deze gaf aan Z. H. te kennen, dat hij vurig verlangde die vrijgevigheid van Z. H. openbaar te maken en de doorluchtige hand te vermelden, door welke zulk een vorstelpk geschenk de H. Kindsheid toevloeide. Daarop antwoordde Z. H.: ,Oordeel daar zelf over. U.H.Eerw. weet het best, wat de belangen van het Genootschap meebrengen.”

De Paus liet echter duidelijk doorschemeren, dat deze prachtige bijdrage wel eens gevolgd kon worden door nog andere. Mgr. De Teil had ze te beschouwen als een eerste storting

Aanstonds begon de Paus Mgr. De Teil te ondervragen over de vruchten van den arbeid der zelateurs en zelatricen, en moest vooral haarfijn weten, of overeenkomstig zijn verlangen de 11. Kindsheid overal op de scholen werd ingevoerd.

Men herinnert zich, dat volgens opdracht van den Paus, Kardinaal Gasparri daar ten zeerste op aangedrongen had in zijn schrijven aan de Kardinalen van de Vereenigde Staten en Canada :

,De H. Vader heeft niet nagelaten zijn levendig en uitdrukkelijk verlangen te kennen te geven, dat het Genootschap van de H. Kindsheid in alle scholen en pensionaten van de Vereonigde Staten en van Canada zou worden ingevoerd.”

Z. H. is inderdaad diep overtuigd, dat het Genootschap der H. Kindsheid zoo noodzakelijk voor de ontwikkeling en uitbreiding der Missiën, tegelijkertijd een buitengewoon krachtig middel