Parijs 20 Juni 1916.

„De Centrale Raad van het Genootschap der H. Kindsheid en zijn voorzitter, diep getroffen door het bericht van de audiëntie toegestaan aan vijf duizend kleine leden te Rome, komen van ganscher harte aan de voeten van uwe Heiligheid do eerbiedige hulde hunner kinderlijke dankbaarheid neerleggen.

„Dit nieuw bewijs van vaderlijke welwillendheid betreft geheel het Genootschap; de vermaningen om het Genootschap meer en meer uit te breiden zullen gehoord worden, en onder den zegen Uwer Heiligheid, zullen de kleine redders der heidensche kinderen zich vermenigvuldigen. R. De Teil.

Op dit draadbericht kwam het volgende antwoord in :

Monseigneur De Teil, president-generaal Genootschap der H. Kindsheid, rue du Cherche Midi, Parijs.

Rome 21 Juni 1916

De H. Vader, bijzonder getroffen door de edele gevoelens, uitgedrukt door den waardigen president en leden van de Centralen Raad van het Genootschap der H. Kindsheid zendt hun van ganscher harte als onderpand van zijne vaderlijke welwillendheid en van de altijd overvloediger hemelsche gunsten over het Genootschap en over hen, die er zich aan toewijden, den Apostolischen zegen. Get. Kardinaal Gasparri.

Deze wisseling van telegrammen werd onverwijld aan het Bestuur der H. Kindsheid meêgedeeld. Dat Bestuur beschouwde deze Pauselijke gunst zonder voorbeeld als verleend aan geheel het Genootschap. Het meende, dat een reis van zjjn president naar Rome zeer wenschelijk was, om persoonlijk Z, H. voor zijne hooge welwillendheid te bedanken.

Mgr. De Teil begaf zich aanstonds naar Rome. De H. Vader toonde zich zeer tevreden over deze spoedige betuiging van dankbaarheid. Z. H. nam er aanleiding uit, om opnieuw aan het Genootschap de verzekering tegeven van zijne vaderlijke toegenegenheid.