Vooral in China zijn de bonzen over het algemeen veracht. Hun ontwetendheid gaat alle beschrijving te boven. Zij weten hoegenaamd niets van den god, dien zij aanbidden. Als ge hun zijn naam vraagt, zullen zij zich wel wachten hem te noemen, want ze kennen hem niet. Maar welken naam hun god ook draagt, ’t is overal en altijd Lucifer, de uit den hemel verdrevene, die leugenaar, de vijand van den waren God en van den mensch. O, wanneer zal toch de dag ééns komen, dat al de aanbidders van den vervloekten duivel, zullen zijn trouwe aanbidders van den Heer van Hemel en aarde en dat alle pagoden in puin zullen vallen en vervangen worden door onze kerken !

ENGELAND INDIË (Vizagatam).

Hoe de zusters het aanleggen om heldensche kinderen te doopen.

In een stille omgeving staat een Hindoesch huisje, met een heerlijk uitzicht.. Zijn witte muren en roode dak, schitteren in de heerlijke stralen der zon. Om te beletten, dat de kleuren al te scherp worden voor het oog heeft men het omringd met hooge kokes palmen, welks lange bladeren u herinneren 'aan de onsterflijkheid. De onsterflijkheid ? O, ze bestaat voor den Hindoe slechts in voortdurende verhuizingen. Zij sterven om opnieuw geboren te worden en herleven om te sterven.

De dood doet op ’t oogenblik zijn werk in bovengenoemd huize gemakkelijk ingerichte woning. De eerste kleine van het jeugdig echtpaar doet sedert drie weken niets dan klagen. Hij is ziek, maar wat scheelt hem? Wie weet het? Hoe kan men het te weten komen van een kleinen kleuter, die wel kan lijden maar niet kan spreken ? Geneesmiddelen ? Misschien om hem nog te dooden? En dan, wie weet, of hetgeen duivel is, die hem vasthoudt om zich te goed te doen aan zijn nog zoo jeugdig, frisch bloed.

Een feit is ’t, dat Radje kwijnt, sterk achteruit gaat en de moederliefde niet in staat zal zijn den dood zijn prooi te ontnemen. Van avond, meent men, zal hij zeker sterven. Zoodra dit in de