Waarom is hij voor ons oog niet veel grooter als de maan

Omdat hij nog veel verder van ons af staat.

Hoe veel wel ?

Zet langs de streep naar de zon het getal 150 miljoen (pf 150 met zes nullen er achter), dan heb je ’t. Zooveel kilometer is de zon van de aarde verwijderd.

Maar 150 miljoen kilometer, hoe ver is dat wel?

Ja, dat is moeilijk om ons voor te stellen. Met gaan kunnen we niet beginnen, want onze beenen waren al heelemaal afgesleten vóór we halfweg waren. We zullen zien, of het met rijden misschien beter gaat. Nemen we maar eens een sneltrein, die in één uur 100 kilometer aflegt. Zoo’n trein noemen ze wel eens een bliksemtrein. Waar jij dus een half uur over loopt, daar doet onze zonnetrein maar een minuutje over. Zoo hard gaat ie !

Vooruit, instappen I Wie gaat er mee ?

Een kaartje heb je niet noodig; de reis gaat voor niets. Eten hoef je ook niet mee te nemen. In den eetwagen kun je zooveel krijgen als je maar wilt, en alles gaat voor niets.

En toch kunnen we niet mee I

„Waarom dan niet?” vraag je treurig.

Omdat noch ik, noch jij ons doel zouden bereiken. Want denk eens aan: wie zou een reis durven ondernemen die 160 jaar duren zou? Ja, honderd zestig jaar zou onze sneltrein zonder rusten of vertragen moeten voorthollen voordat hij de zon bereikte. En dan lagen we allemaal al lang dood in onze coupé. Zóó vreeselijk ver is de zon van ons af.

En wat zou het zijn, als wij naar boven zouden roepen, en er iemand daar ginds was.

Je bedoelt, hoe lang zou het duren, eer die daarboven het geluid van onze stem zou hooren.