BISDOM BREDA.

Ingekomen liefdegiften.

Princenhage. Door bemiddeling van Mej Blankers ƒ 500 van wijlen den Heer Adrianus Josephus Schrauwen.

Wagenberg. Door bemiddeling van Mej A. M. Rovers van N.N. ƒ 10.

Uit Nieuw Vosmeer.

Op de Heemsche Molen was het feest,

Waar de bruiloft van Marinus en Cor is geweest,

En onder die jool en vroolijke pret

Deed Leentje daar opeens een leuke zet.

Zij riep : „Ik heb me voorgenomen,

Om hier voor de missie rond te komen

Zij trok dus met haar schaaltje rond,

En raadt eens wat ze daarin vond ?

Veertien gulden en drie en vijftig cent,

Waarmee de zwartjes zijn content.

Fijnaard. f 36,25. gecollecteerd door de negertjes bij de Kindsheidoptocht.

NIEUWE OPRICHTING.

Te IJzendijke werd een afdeeling der H. Kindsheid opgericht.

Jaarfeest H- Kindsheid te Groot-Zundert.

Dinsdag 17 Mei vierde het Genootschap der H. Kindsheid in de parochie Groot-Zundert zijn jaarfeest dat in alle opzichten schitterend geslaagd mag heeten. In tegenstelling van het vorig jaar glansde aan den hemel een heerlijk lentezonnetje, dat de veelkleurige kostuumpjes van den langen kinderstoel op z’n voordeeligst deed uitkomen.

Onder de veie groepen, welke goed waren verzorgd, 'rok vooral de aandacht die van Jezus’ Goddelijk Hart. In deze groep paarde soberheid van uitvoering zich aan een rijke allegorie. Daarin zagen zagen we o. a. een praalwagen, waarop Jezus’ Openbaring aan de H. Margaretha Maria Alacoque was uitgebeeld. Wierookende koorknaapjes in vuurroode toogjes huldigen Jezus’ goddelijk Hart, terwijl lieve bruidjes in biddende houding Jezus schijnen af tesmeeken in vlammende letters om den wagen stond te lezei; „Goddelijk Hart van Jesus, beheersch de wereld door uw liefde.” Dat alles werd omvat