ÜITGELOTE NAMEN

harnrvcld: Adriaan Bakker, Mina Waardenburg.

Vaassen: Johannes, Bernardus Leukes en Antonius Maria Blullegie.

VERSLAG VAN ’T FEEST DER H. KINDSHEID TE VAASSEN.

Den 27sten Augustus zou er feest zijn van de H. Kindsheid te Vaassen. Reeds de vorige namiddag was alles in de weer ter oefening voor de processie, ’s Morgens om acht uur was er een gezongen H. Mis voör de levende leden van het genootschap, waaronder de Zeer Eerwaarde directeur Pastoor Hagen een predicatie 'hield met den tekst, „Gaat en onderwijst alle volkeren.” Hij zette het doel van het genootschap uiteen, en spoorde Zelatricen en leden aan tot grooten ijver. Daarna naderden allen tot de H. Tafel. Na do H. Mis was er processie waaronder de beelden van het Kindje Jezus, van de H. Maagd en van den Engelbewaarder door bruidjes, misdienaars en kleine zangers werden rondgedragen. Daarna richtte een der bruidjes een mooie duidelijke toespraak tot het Goddelijk kindje, waarna de kinderzegen werd gegeven. Na de H. Mis werden allen onthaald en keerden allen zeer voldaan huiswaarts.

Moge de ijverige Zelatricen getuige zijn van een immer groeienden bloei der Vaassensche afd. der H. Kindsheid tot steun der arme zwartjes.

LOSSER. Niettegenstaande het aanhoudende slechte weer der laatste weken kon toch ons Klndsheidfeest roemen op goed weer. Na lof, predikatie, opdracht en kinderzegen trok een vroolijke, opgewekte kinderschaar van ruim 700 het dorp in, begeleid door onze Harmonie, die zich best mag laten hooren. Het groote aantal toeschouwers gaf blijk van de noodige belangstelling en sympathie. De nieuwe groepen : Christus met Zijn twaalf Apostelen en de Koningin der Engelen trokken zeer de aandacht en vielen goed in den smaak. Ook de groepen van het vorige jaar o. a. slavenhandelaar, Chineesche Koningin, enz. te veel om op te noemen, zagen er nog fleurig uit. In één woord ; Het doel van onzen optocht ; verhooging van den Missieijver, werd uitstekend bereikt. Na afloop kregen de kleinen nog een reep chocola en een krentenbroodje en trokken vervolgens vroolijk huiswaarts. Een woord van dank past hier aan de Harmonie, de eerw. Zusters en de volijverige Zelatricen, die moeite nog zorgen hebben gespaard om dit feest zoo uitstekend te doen slagen.