UITGELOTE NAMEN:

Nijmegen ; Jan Keetels, Melchior Hendriks en Arnold Arts. Lisa van Megen, Gerarda Polderman en Truus Wolters.

Son : Antoon van Vechel, Willem v. d. Eertweg. Bertha v. d. Wetering, Cato van Grootel.

Volkel : Theodorus v. Dijk, Martinus v. d. Zanden, Willem Jonkers, Martinus Hendriks. Gertruda Creiners, Truda v. d. Burgt, Maria Verwegen, Magdalena v. Sommeren.

VERSLAG VAN HET KINDSHEIDFEEST TE VLIJMEN.

De H. Kindsheid heeft weer feest gevierd, den 20 Juli 1.1. Die woorden zijn wel spoedig neergeschreven en ook de feestelijkheid zelf, is wel spoedig gevierd, maar wat er aan voorafgaat, is van langeren duur. Reeds in den winter, was het heele plan ontworpen van den stoet en wel daarom, wijl alsdan de vaklui, timmerlieden, schilders goeden tijd zouden hebben om het voornaamste reeds klaar te maken. Zoo zouden er dezen keer vier groote wagens mee rijden en op een daarvan moest een kerk staan.

Bij de inrichting van den stoet had men den raad opgevolgd van de meest bevoegden, dat men door een optocht, al is het dan van kinderen, één groote missie-gedachte moet uitspreken en dat de menschen er iets uit moeten kunnen leeren. Zoo wilde deze optocht aanschouwelijk voorstellen: de opdracht die Christus aan zijne Apostelen en hunne opvolgers gegeven heeft, om alle volkeren te bekeeren en in den schoot der kerk te voeren, en tevens laten zien hoever dat gebod thans was opgevolgd. Daarom stelde de eerste wagen voor : Jezus staande op den Olijfberg en zijne Apostelen het bekende bevel gevend. Door de schakel van geloof, hoop en liefde met Christus verbonden, volgde dan op een tweeden wagen een prachtig gebouwde kerk, en wel gebouwd op de rots ; daarom stond Petrus en naast hem Paulus bij die kerk. Daarop volgde in een lange rij, te voet, de overige Apostelen, voorafgegaan telkens van eenige bekeerden en gevolgd door vijfmaal zooveel onbekeerden. In het midden van die lange rij, kwam de derde wagen, voorstellende Maria, de Koningin der Apostelen, de Moeder der genade, door wier handen alle genaden ter bckeering gaan. Het einde van den stoet, vormde de vierde wagen, waar Jezus nu wederom stond, maar nu in zijn rc od üjdenskleed, zijn kruis omarmend en de wereld overziende, die verdeeld voor Hem staat: 5 of 6 bekeerden, die Hem met palmen toejuichen en wel vijftig onbekeerden, met den blinddoek nog voor de oogen, neergehurkt aan den voet van den Calvarieberg. Het opschrift luidde : Hij heeft zich voor allen overgeleverd.