EERSTE KINDSHEIDFEEST TE RIETMOLE.

Rietmole is een klein dorpje achter in Gelderland. Het ligt gedeeltelijk in Gelderland, gedeeltelijk in Overijsel. Huizen ziet men er weinig, want die liggen bijna allen in de velden verspreid. Maar kinderen, die veel houden van de Missionarissen en Zusters en hun werk willen steunen, die vindt men er veel. Daarom hebben zij ook met groote blijheid hun eerste Kindsheidfeest gevierd, waarvan ik U een kort verslag zal geven.

De dag er voor bestemd was Zondag, 10 Augustus. Des morgens waren alle kinderen ter H. Communie gegaan, om aan Jezus, den grooten Kindervriend, de bekeering te vragen van hun zwarte en gele broertjes en zusjes in de missielanden. Des middags om 3 uur zou de feestelijke optocht plaats hebben. Weken en maanden te voren waren nijvere handen druk in de weer geweest, om deze optocht goed te doen slagen. En hij is ten volle geslaagd, want voor zoo’n eersten keer kon men hier in Rietmole niet meer verwachten. Op het schoolterrein ongeveer 10 minuten gaans van de kerk, werd de stoet opgesteld. Voorop het kruis, daarachter de Eibergsche fanfare, die met zijn schoone muziek niet weinig bijdroeg tot het slagen van den optocht. Hierna opende de H. Caecilia, Patrones van onze kerk, in levende lijve den stoet. De Heilige had veel bekijks en zag er ook keurig uit, gekleed in een witte tunica, waarover de roode martelaarsmantel, in hare hand dragend een muziek-instrument, terwijl haar palmtak en gouden kroon te kennen gaven, dat zij den goeden strijd gestreden en de kroon der overwinning had behaald. Daana vroeg een allerliefst groepje onze aandacht n.l. het levend Christuskindje den gouden wereldbol en een gouden kruisje dragend, voorafgegaan door Sint Janneke in witte schaapsvacht en omstuwd door een groepje Engelen, die met hun sierlijke vleugeltjes zoo uit den hemel naar Rietmole schenen te zijn neergedaald. Zij droegen een boog van rozen, waaronder het Christuskindje liep. Na een banderol, waarop geborduurd stond: Steunt de Missie! kwamen vier Chineezen uit het land der opkomende zon en twee rasechte boschnegers uit Afrika, die echter wel spoedig zullen bekeerd zijn, want zij werden op den voet gevolgd door allerhande missionarissen: Paters van de H.H. Harten, Dominicanen, Franciscanen en Fathers van Mill Hill, alsook missiezusters van allerhande congregaties. Na de gewone leden, die nu in den stoet volgden, kwam nog een groepje, voorstellende geloof, hoop en liefde, en hierna tot slot een beeld van Maria en een beeld van het goddelijk Kind, beiden door een zestal bruidjes gedragen op sierlijke baartjes.