zullen het er bij halen? Eere aan de leidster, die geen opoffering té veel was. Eere aan de ouders die hun kinderen zoo’n degelijke opvoeding geven, waardoor het mogelijk is, zoo’n echt godsdienstig tooneelstuk uit te voeren. Dan na een flinke tractatie aan al de kinderen werd de dag besloten met lichtbeelden uit China door een Pater van Sparrendaal, die het daar vele jaren mede beleefd had.

BISDOM VAN BREDA.

Liefdegift.

Molenschot, door bemiddeling van Mej. Petr. van Arendonk voor de Missie ƒ 7 van de Tooneel-vereeniging aldaar.

NIEUWE OPRICHTINGEN.

Met vreugde kunnen wij mededeelen de oprichting van twee nieuwe afdeelingen n.l. van de nieuwe parochie van St. Jozeph te Roosendaal, en van de Lepelstraat. Moge de Goddelijke Kindervriend deze nieuwe afdeelingen zegenen.

Den 21en Februari 1.1. overleed te Langeraar de ZeerEerw. Heer H. C. J. Bakker in leven pastoor aldaar en directeur van het genootschap der H. Kindsheid. Pastoor Bakker heeft veel gedaan voor de H. Kindsheid. Hij heeft door zijn arbeid het Genootschap tot grooten bloei gebracht. Hij heeft zijn parochie-kinderen spaarzaamheid geleerd, hen aangespoord veel te geven voor de arme heiden, kindertjes om zoo die zieltjes te redden. Hij wist door zijn opwekkend woord de harten dier kleinen te treffen, en heeft daardoor niet weinig bijgedragen om zijn parochie-kinderen reeds in hun jeugdige jaren offervaardige liefde aan te leeren. Gedurende zijn pastoraat is dan ook de H. Kindsheid te Langeraar tot grooten bloei gekomen, en daarom staat zijn naam met gouden letteren in vele dankbare kinderharten geschreven.

, Moge God zijn ijverigen werker reeds het loon voor zijn arbeid geschonken hebben! Vele leden zullen zijn ziel indachtig zijn, want het zaad, eenmaal uitgestrooid, is thans opgegroeid, en heerlijke bloemen prijken er door de zorgen van Pastoor Bakker thans op Ie velden van deze charitatieve instelling.

Een dankbaar hart.