skool gebou? ek dink hy is soo mooi as die Hemel. Ons „Suster Superior” se been is gebreekte lastie jaar, maar zy is nou beter. Ons het vir haar gebid. Dat God haar mog help. Ver: lang jy om na Suid Afrika te kom?.

Ek het die eer om te wees jou vriend.

Ek is, jou liewe Vriend,

Williem Pieter Borman.

HASSA, DE KLEINE JAVAAN.

Pater Johannes, de ijverige apostel van Christus, was van een driedaagsehen vermoeienden rit in de Minahassa terugs gekeerd en wilde een weinig gaan rusten, toen zijn oor ge« troffen werd door een vreemd geluid. Hij wist niet, of ’t van een menseh of een dier was. Hij begaf zieh in de riehting van waar ’t geluid kwam en zag onder een boom iets liggen.

Toen hij naderbij kwam, zag hij, dat ’t een Javaantje was; maar oeh! wat zag ’t kind re uit! Van boven tot onder met brandwonden overdekt. Zieh wentelend en draaiend stiet het kind de erbarmelijkste geluiden uit. De Pater nam het op en droeg het in huis, waar hij het op zijn eigen bed legde. Vers volgens nam hij uit zijn huisapotheek linnen en zalf en vers bond de wonden zoo goed mogelijk. Daarna liet hij het een lekker koel glas water drinken, en langzamerhand kwam het kind wat bij en kon het den missionaris vertellen, wat het overkomen was.

Hij heette Hassa, zijn vader en moeder had hij nooit ges kend. En nu was er brand gekomen, bij de menschen waar hij woonde en hij had niet gauw genoeg naar buiten kunnen gaan, omdat de rook zoo dik was.

„En waarom lig je nu hier?” vroeg Pater Johannes. „Waar zijn de anderen?”

~Ze willen me niet meer in hun huis hebben; want ze zegs gen, dat ’t mijn sehuld is, van dien brand en dat is toeh heusch niet waar.”

„Zou je bij mij willen blijven?” vroeg de Pater na eenig nadenken.