<ie spieren en hield er de vroolijkheid in. Bij onze aankomst was het eerste gedeelte van den maaltijd reeds afgeloopen nl. het eten van geitenvleesch en het drinken van een smakelijk glaasje inlandschen drank. Tegen drie uur begon de groote fuif, die bestond in rijst en varkensvleesch. De maag scheen goed te jeuken, want er waren bijna geen handen genoeg om den voorraad telkens te vernieuwen. De keel mocht niet droog blijven en de flesch ging ook rond. Alles verliep zeer netjes •en er was niemand, die te veel dronk. Nadat de mannen met den bruidegom hadden aangezeten, werd eenigen tijd gedanst. Intusschen werd alles aan tafel wederom gereed gemaakt en kwam de bruid met haar gevolg aanzitten. Vele menschen hadden mij gevraagd om nog te biechten en den volgenden morgen tot de H. Tafel te naderen. Na afloop van den maaltijd onderbrak ik een oogenblik de feestvreugde om den liefhebbers in de gelegenheid te stellen hun biecht te spreken, dan avondgebed. Daarna deden trom en gong wederom volop hun best. Tegen 10 uur gaf ik te kennen, dat ik gaarne had, dat de feestvreugde een einde nam. Allen waren het volkomen met mij eens en nu was ik getuige van een plechtigheid, die ik tot nog toe nog nooit had bijgewoond. Als alle pret is afgeloopen, worden bruid en bruidegom in volle statie naar hun woonhuis gebracht. Eerst gaat de bruid, aan wier rechterzijde de getuige (een vrouw) van haar huwelijk, verder omgeven door een stoet hofdames, die allemaal als edele prinsessen plechtstatig vooruitschrijden, zich bewust van het gewicht harer handeling. De jonge dames sluiten den- stoet. Op haar plaats aangekomen, houdt de getuige een ernstige toespraak. Op mijn vraag aan den catechist, wat daar alzoo verteld werd, ant'woordde hij mij met het ernstigste gezicht van de wereld: ~Zoowat hetzelfde als de toewan in de kerk gesproken heeft.” Daarna worden de bokalen gevuld en de bruid voor het laatst nogmaals een gelukkig huwelijk toegewenscht. Intusschen is de deur van het huis op zijn Inlandsch goed afgesloten. Ik zou nog bijna vergeten, dat de bruid onder gezang en een oorverdoovende muziek naar haar huisvertrek is gebracht. Na dit ■eerste bedrijf, komt het tweede, niet minder vermakelijk. De