bruidegom staat nu op, omgeven door zijn getuige en een aantal mannen, die rondom hem dansen. Hoe meer drukte des te mooier. Zij doen het immers, om des mans hart te verlichten, die nog vele moeilijkheden te overwinnen heeft alvorens hij bij zijn vrouw zal worden toegelaten. Hij moet toonen, dat hij een man is, die alle bezwaren kan te boven komen en zijn vrouw tegen alle invloeden van buiten weet te beschermen. Koste wat het wil, hij zal zijn vrouw aan alle handen weten te ontrukken, die haar nog willen tegenhouden. Vandaar dat hij bij zijn aankomst de deur vindt gesloten. Met geweld zal hij dus moeten binnentreden. Men begint op de deur te kloppen, doch van binnen geeft men geen antwoord; men klopt opniëuw, echter zonder resultaat; nu wordt de deur een weinig geforceerd en het gelukt eenige handlangers van den bruidegom binnen te komen. Intusschen houden eenige mannen niet op rondom den feesteling te dansen om hem het leed te doen vergeten. Eindelijk wordt de deur met geweld geopend en treedt de bruidegom als overwinnaar in dit krijgsspel de woning binnen. Bij hem speelt dezelfde scène zich af, als bij de bruid. Ook hij moet nog eens de zware verplichtingen van het huwelijk hooren, hem wordt voornamelijk op het hart gedrukt goed in de tuinen te werken, opdat hij van de opbrengst den losprijs van zijn vrouw spoedig aan zijn familie zal kunnen terug geven, en zijn vrouw aldus als zijn eerlijk bezit zal kunnen beschouwen. Na den afscheidsdronk trekken zich de gasten terug en ieder gaat zijns weegs. *lk was ook blij, dat ik om ruim elf uur mijn legerstede kon opzoeken, waar Morpheus mij spoedig in zijn gezegende handen ontving. Om half vijf was ik reeds uit de veeren, want ik wilde spoedig vertrekken. Na alles op het altaar geregeld te hebben, werden de menschen dezen morgen reeds tegen half zes opgeklopt om het H. Misoffer bij te wonen. Op weg naar het strand moest ik nog eerst naar Moeloetbahan, waar nog twee kinderen moesten gedoopt worden en tegen 9 uur werden de riemen igehanteerd. Het was echt ruw weer; en had ik niet afgespróken met de Woerehanen dien dag terug te komen, ik had mij waarschijnlijk nog bedacht om bij dit zwaar weer zee te kiezen. •