haar volgens Uw heilig welbehagen!” Ik zond terstond bericht naar haar ouders, opdat niet weer gebeuren zou wat kortelings geschiedde : dat nl. de ouders bericht ontvangen als hun kind reeds dood en begraven is. Maar het H. Hart van Jesus liet deze nieuwe beproeving niet over ons komen. De kinderen baden en baden en dachten aan niets dan aan hun zieke medescholiere. En het H. Hart heeft niet kunnen weerstaan aan die vurige kinderbeden en het kind werd gered! Vader en oudere broer kwamen haar moeder was zelf ziek en stonden te weenen bij het ziekbed. Zij waren in hun heidensche troosteloosheid en domme onbeholpenheid radeloos; zij wisten niet goed, wat te doen: het doodzieke kind zoo maar oppakken en er over zee mee terugvluchten naar hun kampong, of het ook verder nog aan de uitstekende zorgen der Zusters overlaten op gevaar af dat de moeder haar kind niet zou weerzien? Doch een goed woord had hun droefheid ras gekalmeerd en hun radeloosheid tot bezinning gebracht, zoodat hun keus ' natuurlijk op de verstandigste beslissing viel! En binnen een paar dagen mochten zij naar huis terugkeeren met het blijde bericht aan moeder, dat haar kind het gevaar te boven was en herstellende. Onze eerste dank aan het H. Hart van Jesus! Alle schoolkinderen der Zusters brachten een H. Communie van dankzegging aan Jesus’ H. Hart. Dóch ook geen dank vergeten aan de echtgenoote van onzen Civiel-gezaghebber, Mevr. Heijligers, die, niettegenstaande haar vele andere bezigheden, voor het lichamelijk welzijn der bevolking alhier, met raad ep daad de Eerw. Zusters kwam bijstaan met haar onschatbare kennis, waar het de behandeling van zieke vrouwen en kinderen aangaat. Met blij zelfvergeten ontzag H.Ed. zich niet dagelijks tot tweemaal door de hitte naar de Zusters te komen om hulp te bieden en het kind er door te halen, koste wat het kostte. Meerdere malen ook werd door H.Ed. de dokter te Endeh per telefoon opgeheld, om zich de volle zekerheid te geven, dat haar behandeling van het ziektegeval de juiste was. En de slotsom was, dat zij het genoegen mocht smaken met Gods hulp het kind te redden. Het meisje is thans weer volmaakt hersteld en weer dezelfde tevreden en blijde verschijning