Na de kerkelijke plechtigheid natuurlijk feest, volop feest, wat ik hen maar alleen liet vieren, want ik wilde nog eens mijn nieuwen catechist van Wai-Kliban Belawa opzoeken om eens te hooren of hij vorderingen gemaakt had en tegelijkertijd te zien of de menschen met , het bouwen van den nieuwen kampong voortgang maakten. Wijl mijn sampan onklaar was, moest ik den weg te voet afleggen. Droog van binnen en nat van buiten, kwam ik te Wai-Kliban aan. Ik merkte terstond dat het aantal huizen vermeerderd was, nochtans niet zooals mij beloofd was. De drukke werkzaamheden voor het schoonmaken van de tuinen had het bouwen van huizen tegengehouden. Ook waren nog velen onwillig om zich daar te vestigen en het volgend jaar zal er wel een zachte vermaning van den gezaghebber noodig zijn om allen op die plaats te vereenigen. Wat mij grooter genoegen deed, was de vermeerdering van het aantal leerlingen.

Ik vroeg of er nog kinderen te doopen waren. «Ja, vier, toewan.»

Drie waren aanwezig, zoodat ik dezen terstond het H. Doopsel kon toedienen. Ziet dat is voor den missionaris telkens weer een gelukkig oogenblik: het doopen van kinderen. Want het is telkens weer een kleine verovering voor het Rijk van Christus en het ontrukken van een bijna anders zekeren buit aan Satan; niet zelden opent het reeds na eenige oogenblikken voor zoo’n zieltje de poorten der eeuwige aanschouwing. Men draagt licht hitte en vermoeienis, telt weinig de zoo talrijke tegenheden, als het weer gelukt is zoo’n kleine tot kind Gods te herschapen. Nu wachtte mij hier onder dit opzicht een groote vreugde. Want al pratende met den catechist was het gesprek gekomen op kampong Übbo.

Kampong Übbo had tot hiertoe halsstarrig geweigerd de kinderen ten doop te geven. Reeds tweemaal had ik een vergeefsche reis gedaan en had eindelijk met den kapala van Wai-Kliban afgesproken, dat hij mij zou inlichten, wanneer de menschen soms van gezindheid mochten veranderen. En nu kreeg ik eensklaps te hooren van den kapala, die ons gesprek volgde: «Toewan, de hoofden en de menschen wachten op U.