hoofd koel en beval hij'geheel die illuminatie weg te nemen. Vanwege het gevaar van brand, ziet u! Indien hij wellicht ooit de jongens hoeft ontsticht, dan is het zeker dien bewusten avond geweest, vooral toen de koster nog te hooren kreeg, dat het niet aanging zoo maar op eigen gelegenheid kaarsjes uit tedeelen.

Ook wordt de communauteit der paters dan oficieel uitgenoodigd om eens hun versieringen te komen bewonderen, ’t Is natuurlijk alles even mooi, zij moesten eens jaloersch worden!

Behalve de Meimaand, waarin ’s avonds gemeenschappelijk gezongen en het rozenhoedje gebeden wordt, worden ook de Zaterdagen opgeluisterd door het zingen van Marialiederen onder de H. Mis. Zoo is Maria ook de Moeder onzer kinderen en leerlingen. Allen dragen haar scapulier en nemen in hunne moeilijkheden, die voor sommigen vele zijn, tot Maria vertrouwvol hun toevlucht.

Blijft ons nog over te spreken over de Maria-Congregatie. Daarvan nu reeds veel te zeggen, gaat bezwaarlijk, daar deze eerst op het Kerstfeest van het vorige j aar is opgericht. Mogen we echter afgaan op het enthusiasme, waarmede deze Congregatie ontstond en de gevoelens neergelegd in brieven aan oud-leeraren en medeleerlingen, dan mogen we zeker hopen, dat het doel der Congregatie zal bereikt worden; dat zij een zeer innige godsvrucht, eerbied en kinderlijke liefde tot de allerzaligste Maagd Maria zal aankweeken, waardoor de in Marra’s naam vergaderde geloovigen gevormd worden tot goede Christenen, die er oprecht naar streven zich in hun levensstaat te heiligen en er zich ernstig op toeleggen, naar gelang van de plaats, die zij maatschappelijk innemen, anderen te redden en te heiligen en de Kerk van Jesus Christus tegen de aanvallen der goddeloosheid te verdedigen.

Zoo zal de Congregatie er eenmaal toe bijdragen om ijverige catechisten te vormen, van wie de missionaris zich zal kunnen bedienen om de kinderen te onderrichten, hun medemenschen voor het H. Geloof te winnen en om den ijver der christenen, gedurende de soms lange afwezigheid van den missionaris, op peil te houden.