XIV.

Jubilé Mgr. CLAESSENS.

Overgenomen uit Het Zuidm van Dinsdag 18 April 1916.

. Op waardige wijze heeft Sittard het 40-jarig priesterjubileum gevierd van den Sittardschen oud-missionaris Mgr. M. J. D. Claessens.

Zaterdag, den eigenlijken feestdag, droeg, zooals we reeds schreven, de viering hoofdzakelijk een kerkelijk karakter. Na de begeleiding door de bruidjes en het feestcomité uit de Putstraat, heen en terug, naar de kapel in de Plakstraat, waar een dankmis met passende feestpredicatie door den Z. E. Heer Brounts, Directeur van ’t St. Jozefcollege, werd opgedragen, en na de toespraak van den voorzitter van het feestcomité, den heer Delhougne, hadden er, behalve de druk bezochte receptie, geen verdere festiviteiten plaats.

Zondag droeg de hulde een algemeen karakter, uitgaande van de geheele burgerij, gebracht aan den sympathieken en verdienstelijken priester. En die hulde is inderdaad grootsch en treffend geweest. Zelfs het grillige Aprilweer, dat èn den optocht èn de door de bewoners der Putstraat als uit den grond getooverde versiering dreigde te verwateren, vertoonde in den namiddag een echt vroolijk lachend gezicht.

Te ongeveer 6 uur hadden de talrijke vereenigingen uit Sittard en gehuchten, vertegenwoordigend de geheele burgerij met haar geestelijke en wereldlijke autoriteiten, zich op het Kloosterplein vereenigd, waar een 6-tal commissarissen van orde, geholpen door politie en marechaussée’s, weldra met groote handigheid en vlugheid den stoet had opgesteld.

Na het Lof in de groote kerk, waar de onvermoeibare jubilaris de Vastenpreeken houdt, begaf Mgr. Claessens zich naar de woning van den HoogEerw. Heer Deken, Monseigneur J. S.