-Om nu op de Zusters terug te komen, willen zulke hospitalen volmaakt in orde zijn, en ook op de zielen der zieken een gunstigen invloed hebben, dan moeten er weer zusters bij te pas komen. Liefdezusters moeten in de behandeling van de arme, dikwijls walgingwekkende, verwaarloosde zieke inlanders van haar opofferingsgeest en toewijding blijken geven. Leeken zouden het op den duur niet volhouden !

Gij ziet dus, geachte lezeressen, hoe zeer Zusters hier in de Missie van Java dringend noodig zijn. Daarom, mochten er onder U zijn, die in zich gewaar worden de stem van den Goddelijken Meester, uitnoodigend om zich geheel aan Hem te geven, in een religieuze congregratie, welke zich aan onderwijs of ziekenverpleging wijdt, o, geeft dan edelmoedig gehoor aan die stem, en stelt aldus de congregraties in staat haar arbeid uit te breiden, en een groot aantal edelmoedige Zusters naar Indië te zenden !

4e. Wat heeft de Java-Missie nog meer noodig?

Er moeten onderwijzers komen uit Holland, om de missie in staat te stellen Hollandsche scholen voor Inlandsche kinderen op te richten. Wanneer zal er iemand opstaan, die een krachtige aktie begint om geschikte onderwijzers voor Indië, speciaal voor Java, te werven, zooals de R. K. Studenten te Amsterdam R. K. doktoren aan de Missie willen geven ?

Scholen moeten er komen, scholen waar de Javaansche kinderen verstandelijk ontwikkeld worden, maar ook in kennis komen met het Christendom. Zonder goede, op pijl staande scholen kan de missie-arbeid onder de Javanen niet met kracht worden voortgezet. En Broeders zullen, zeker in het begin, niet genoeg kunnen komen om in de onderwijs-behoefte te voorzien. Daarom moeten ook Leekenonderwijzers helpen.

Dit zal voor menigeen een opoffering zijn. Waar echter zóóveel menschen naar Indië gaan om geld te verdienen, zouden daar geen Katholieken gevonden worden, edelmoedig genoeg om naast verbetering van maatschappelijke positie, ook een hooger ideaal te beoogen; de ware beschaving van het Javaansche volk? Wat .de Protestanten door een goede organisatie tot stand brengen, zou dat voor katholieken onmogelijk zijn ?

Laten de katholieken eens de handen aan het werk slaan, om onze Missie ook door het toezenden van uitstekende onderwijs-krachten flink te steunen !