Slechts enkelen, eerstelingen van Gods genade, snellen toe, om het bevrijdende licht te begroeten.

Een treurig beeld, zult ge zeggen. Neen, lezer, treurig niet. Stemmig, ja! als de reeds schoone, maar nog koude morgenstond van een prachtigen dag.

Stemmig, doch vol blijde verwachting. Het is/niet de ondergaande, maar rijzende zon: straks staat zij in vollen gloed aan den hoogen hemel.

De christenheid van Java is nog klein, onbeduidend kléin. Maar het is een kern. Een kern vol krachtig leven, dat de stoutste verwachtingen rechtvaardigt.

Blijf, dierbare lezer, deze zoo veelbelovende missie steunen met uw almoezen, met uw gebed vooral, opdat dit mosterdzaadje, met Gods hulp, zich ontwikkele en cpgroeie tot een grooten

Inwendig: behalve berichten uit eigen missiegebied, zal ons boekje voortaan nog twee andere rubrieken bevatten, die er niet weinig toe zullen bijdragen den inhoud belangwekkend en leerrijk te maken.

In onzen tijd van steeds toenemende liefde en belangstelling voor de missiën, komt het ons wenschelijk voor, dat de lezer niet slechts op de hoogte blijft van het wedervaren eener enkele missie. Heel het grootsche, heerlijke missiewerk der Katholieke Kerk, zoowel hetgeen reeds tot de geschiedenis behoort, als wat met zoo-, veel inspanning en succes in onze dagen wordt tot stand gebracht, heeft recht op uw warme belangstelling.

Wij stellen ons daarom 'voor, in een reeks korte artikelen merkwaardige tafereelen te behandelen van de geschiedenis der katholieke missiën. Een serie levende beelden, die in bonte mengeling elkander opvolgen; een portrettengalerij, waarin de groote missionarissen van Gods Kerk achtereenvolgens aan uw, geestesoog voorbijgaan.

Geen wetenschappelijke studiën dus, geen cursus in missiegeschiedenis, doch bevattelijke, boeiende schetsen, geschikt den lezer eenig begrip te schenken van het imposante werk, door de Kerk in heidensche landen tot stand gebracht.

in de tweede rubriek, waarvan de WelEerw. Pater J. van Rijckevorsel S. j. de redactie op zich heeft genomen, wordt den lezers telkenmale een kort overzicht geboden van de voornaamste gebeurtenissen in de hedendaagsche wereld-missie afgespeeld.