Uitlatingen van dien aard waren in de Javaansche en Maleische pers legio. Ze hebben ook getracht hun woorden in daden om te zetten. Hier en daar braken bloedige ojjstootjes uit, die gelukkig door een krachtig optreden der politie werden onderdrukt.

Toen latef de berichten kwamen over de woelingen in Nederland, zaten we hier in angstige spanning. De Javaansche kranten raasden en tierden weer, en was Nederland door ’t krachtig optreden der katholieken niet gered, dan hadden we hier rare sprongen gemaakt.

Op het oogenblik heerscht er weer stilte, maar een stilte, die weinig goeds voorspelt. De kopstukken van het bolsjewisme hebben besloten, alles in het werk te stellen, om het leger op hun hand te krijgen, dat voor het grootste gedeelte uit inlanders bestaat. Als dat lukt .... »

Nog zou het niet te laat zijn, hadden we slechts katholieke scholen! Waar maar een school opgericht wordt, onverschillig van welke richting, daar stroomen de inlanders toe. Door het onderwijs zouden ze zoo gemakkelijk voor het ware Geloof gewonnen kunnen worden.

JAVA AAN HET H. HART.

Wie begrijpt niet bovenstaande klacht van den missionaris, als hij weet, dat er op Java 5669 niet-katholieke scholen voor inlanders zijn en slechts 16 katholieke. God zij dank wordt er op het oogenblik in ons land een krachtige actie gevoerd, ten einde dien verschrikkelijken wantoestand te verbeteren. Aan het secretariaat der actie. Huize: Regina Coeli, te Scheveningen, zijn prikkaarten verkrijgbaar met prikjes van 5, 10 en 25 cents. ledere kaart vertegenwoordigt een bedrag van f. 5. De belooningen voor de ijveraars en verdere inlichtingen staan op de kaart vermeld. De prikkaarten worden op aanvrage gratis en franco toegezonden.

Wie helpt Java winnen voor het H. Hart?