KORTE BERICHTEN.

EEN AFSCHEID.

13 December jl. verlieten Pastoor P. Muller (van Lela), Pastoor J. Engbers Sr. (van Nita) en Broeder C. Groot (van Lela) de missie van Flores om ook op die staties plaats te maken voor Paters van het Goddelijk Woord uit Steyl. (L.) Vertrekken nu ook nog in de maand Februari aanstaande de reeds 72jarige, maar nog steeds wakkere missionaris Pastoor Ysseldijk (ongeveer 35 jaren verbleef hij er) met Pastoor Sevink en Broeder Olivers, dan is ook de missie van Flores door de Sociëteit van Jezus heel en al overgegeven aan de Paters van Steyl. Ze groeie en bloeie onder hunne leiding! Daaraan 'twijfelen we 'trouwens niet.

Wat nu dat afscheid aangaat van die drie missionarissen in ide eerste helft van December 1.1., daarover schrijft ons. een ooggetuige onder meer:

Misschien zullen U een paar bijzonderheden interesseeren over ’t vertrek van Pastoor Muller, Pastoor Fngbers en Br. Groot. Dat afscheidsfeest mag waarlijk schitterend genoemd worden, niet alleen om de keurige versiering in kerk en scholen aangebracht, niet alleen om de deelneming van duizenden schoolkinderen, maar ook om de aanwezigheid van alle radja’s, districtsboofden en van een massa volks uit de verschillende rijkjes. Verheerlijkt werden de vertrekkenden door de schooljeugd in proza en poezie, met en zonder zang, én Pastoor Muller, die met buitengewone toewijding o. a. de scholen tot grooten bloei bracht, én Pastoor Fngbers, die onafgebroken ongeveer 30 jaren lang daar geleefd heeft en Sikkanees met de Sikkaneezen werd oim ze voor den Christus te winnen, én Br. Groot ook al onafgebroken 27 jaren lang daar, en steeds een hooggewaardeerde hulp